26. září 2012 18:30 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Madonna nazvala Obamu černým muslimem. Prý ironicky

Popová zpěvačka Madonna během svého koncertu v kanadském Torontu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Popová zpěvačka Madonna během svého koncertu v kanadském Torontu. | foto: ČTK

LOS ANGELES Popová diva Madonna vyzvala během svého koncertu ve Washingtonu Američany k podpoře amerického prezidenta Baracka Obamy v nadcházejících volbách. Ve svém projevu ho však nesprávně označila za muslima.

"Je to tak úžasné a neuvěřitelné, když si pomyslíme, že máme Afroameričana v Bílém domě ... máme v Bílém domě černého muslima ... což znamená, že to je naděje pro naši zem. ... Obama bojuje za práva gayů, tak ho podporujte," citovala část řeči čtyřiapadesátileté Madonny agentura Reuters.

Po mediální smršti, která se na Madonnu snesla, zpěvačka ujistila, že byla na jevišti "záměrně ironická".

"Ano, vím, že Obama není muslim. Ačkoliv znám hodně lidí v této zemi, kteří si to o něm mysli. Ale i kdyby byl, tak co? To hlavní, co jsem chtěla říci, je, že dobrý muž je dobrým mužem, bez ohledu na to, ke komu se modlí.

Nestarám se o to, jakého je Obama vyznání - a neměl by se o to zajímat ani nikdo jiný v USA," uvedla zpěvačka podle Reuters.

Někteří z Obamových oponentů již v době minulých voleb bez důkazů tvrdili, že je tajným muslimem či že se nenarodil na území USA.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?