18. dubna 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Rusko si došláplo na Madonnu. Koncertovat prý směla jen zadarmo

Madonna při svém vystoupení na Olympijském stdionu v Moskvě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Madonna při svém vystoupení na Olympijském stdionu v Moskvě | foto: Reuters

MOSKVA Americká popová hvězda Madonna směla loni v srpnu v ruském Petrohradu zazpívat, nikoli však za peníze, ale zadarmo. Vyplývá to z vyjádření ministerstva zahraničí.

Madonna loni na koncertě propagovala práva homosexuálů, čímž si proti sobě postavila tamní úřady, informuje list Izvěstija.

Ministerstvo reagovalo na dotaz poslance petrohradského zákonodárného sboru Vitalije Milonova, který je autorem zákona zakazujícího ve druhém největším ruském městě propagaci homosexuality mezi nezletilými.

ČTĚTE TAKÉ:

Kontroverzní právní předpis byl schválen loni v březnu a Madonna ho na svém srpnovém koncertu podle mínění Milonova a dalších "mravopočestných" občanů porušila.

Prověřování víza

Zpěvačka při vystoupení podpořila gaye a lesby a vyzvala obecenstvo k toleranci vůči sexuálním menšinám. Za to ji "ochránci počestnosti" žalovali, ale soudce jejich žalobu s požadavkem náhrady škody ve výši 333 milionů rublů (asi 210 milionů korun) zamítl.

Po tomto nezdaru se Milonov alespoň obrátil na ministerstvo zahraničí s žádostí, aby prověřilo Madonnino vízum. Ministerstvo nyní přiznalo, že jednorázové tříměsíční vízum, které hvězda dostala, jí dávalo právo účastnit se pouze nekomerčních koncertů. V případě výdělečných uměleckých akcí by musela žádat o povolení k pracovní činnosti.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!