16. srpna 2012 7:54 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Madonna prý způsobila Rusům morální újmu. Žádají miliony

Madonna při svém vystoupení na Olympijském stdionu v Moskvě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Madonna při svém vystoupení na Olympijském stdionu v Moskvě | foto: Reuters

PETROHRAD Na 330 milionů rublů (210 milionů korun) spočítali představitelé ruských konzervativních spolků morální újmu, kterou jim a jejich stoupencům minulý týden způsobila Madonna svým koncertem v Petrohradě. Sumu chtějí vysoudit na samotné zpěvačce a na organizátorech jejího petrohradského vystoupení.

Madonna se na koncertě hlasitě zastala ruských gayů a leseb, proti nimž je namířen kontroverzní zákon platný v několika ruských regionech. Zákon trestá propagandu homosexuality mezi mládeží a podle kritiků otevírá dveře ke svévolnému postihu lidí menšinové orientace.

Madonna při koncertu z turné MDNA v Petrohradě

Madonna při koncertu z turné MDNA v Petrohradě

Peníze chtějí nárokovat členové spolku zvaného Nové velké Rusko, který usiluje o vzkříšení moci pravoslavné víry a ruského impéria. K žádosti o kompenzaci se připojila i organizace Odborový svaz ruských občanů.

"Podáme žalobu k soudu na Louise Cicconeovou (občanské jméno Madonny) a organizátory jejího koncertu. Musejí kompenzovat kolosální škodu, kterou nám, obyvatelům kulturního Petrohradu, způsobili," řekla agentuře Interfax mluvčí odborového svazu Darja Dědovová.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz