20. července 2010 14:43 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Magda Vašáryová se chce stát primátorkou Bratislavy

Magda Vašáryová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Magda Vašáryová. | foto: Lidové noviny

BRATISLAVA/PRAHA Bývalá herečka a poslankyně za Slovenskou demokratickou a křesťanskou unii-Demokratickou stranu (SDKU-DS) Magda Vášáryová se bude ucházet o post bratislavské primátorky.

Podle bratislavského vedení SDKU-DS bude strana usilovat o to, aby Vášáryová byla společným kandidátem všech pravicových stran. Kromě ní je znám také kandidát nejsilnější opoziční strany Směr-SD - starosta Petržalky Milan Ftáčnik. Současný primátor Andrej Ďurkovský za Křesťanskodemokratické hnutí (KDH)), který byl ve volbách zvolen do parlamentu, se zatím nevyjádřil, zda se o post bude dále ucházet.

Jedenašedesátiletá Vášáryová po letech herecké kariéry, během které účinkovala přibližně v 50 filmech, vstoupila v roce 1989 do diplomatických služeb. V roce 1999 neúspěšně kandidovala na post hlavy státu, poté působila jako velvyslankyně v Polsku a jako státní tajemnice ministerstva zahraničí. Od roku 2006 je poslankyní slovenského parlamentu.

ČTK

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.