Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Sedmiměsíční dítě se stalo čestným starostou města v Texasu. Sloužit bude rok

William Charles “Charlie” McMillian, čestný starosta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy William Charles “Charlie” McMillian, čestný starosta. | foto: Reprofoto

Texas (USA) Sedmiměsíční dítě starostou? I to je možné. William Charles "Charlie" McMillian byl ustanoven čestným starostou městečka Whitehall v amerického Texasu, protože jeho rodiče zaplatili v každoroční dražbě o tento post nejvíce. Sloužit městu bude celý rok.

Smoking a slavnostní přísaha pro 150 posluchačů oslavujících jeho zvolení. Vše za asistence adoptivních rodičů Chada a Nancy McMillianových. Takový byl program sedmiměsíčního Charlieho uplynulý víkend. „Prostě tam seděl jako šťastné malé dítě. Celá událost byla jeho rodiči dobře naplánována. Bylo to jako jakákoliv inaugurace, kterou si představíte, jen v mnohem menším měřítku,“ řekl pro americký týdeník Newsweek radní texaského města Navasota Josh Fultz. 

Došlo dokonce i na slavnostní přísahu, kterou za Charlieho přečetl jeden z představitelů města. „Já, William Charles McMillan, vážně slibuji, že budu věrně vykonávat úřad starosty Whitehall. Buďte laskaví ke všem, podporujte život a adopci,“ zní zkrácená verze projevu, která končila žádostí o pomoc od matky a otce.

Právě Charlieho adoptivní matka Nancy na inauguraci konstatovala, že Charlie bude tolerantním starostou a hrdě bude reprezentovat slogan „Make America Kind Again“ (Udělejme Ameriku znovu přátelskou) . „Ať už jste demokrat, republikán nebo nezávislý kandidát, Charlie vás bude milovat,“ řekla. 

Celá akce skončila symbolicky, když sedmiměsíční Charlie usnul na klíně jednoho z vystupujících. Příští měsíc celá rodina zamíří do Washingtonu, kde se setká s texaským senátorem Tedem Cruzem.

V USA není neobvyklé, že v malých městech bez místních samospráv někdy jmenují čestného starostu. Titul je mu udělen formálně a nemá žádné povinnosti. 

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!