30. listopadu 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Islámská strana chce zakázat koncert Eltona Johna, je prý nemorální

Elton John a partnerem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elton John a partnerem. | foto: ČTK/AP

KUALA LUMPUR Malajsijská islámská strana v úterý vyzvala vládu v této převážně muslimské zemi, aby zakázala čtvrteční koncert britského zpěváka Eltona Johna. Důvodem je jeho otevřená homosexualita, kterou John podle Všemalajsijské islámské strany propaguje "nemorální hodnoty".

Elton John, který je v Malajsii velmi populární, má vystoupit ve čtvrtek v turistickém středisku u hlavního města Kuala Lumpuru. "Tento koncert musí být zrušen. Umělci, kteří se zapojují do gay a lesbických aktivit, nesmějí mít dovoleno vystupovat v Malajsii, protože podporují nesprávné hodnoty," řekl AFP šéf mládežnického křídla PAS Nasrudin Hassan Tantawi.

ČTĚTE TAKÉ:

Legendární britský popový zpěvák a skladatel, který je nyní na asijské části svého světového turné, vystoupil v Malajsii už v listopadu loňského roku na vyprodaném koncertu navzdory obdobným protestům islámských kruhů.

Nyní pětašedesátiletý John uzavřel sňatek se svým devětačtyřicetiletým kanadským partnerem Davidem Furnishem při civilním obřadu v roce 2005. V roce 2010 se stali rodiči potomka počatého s pomocí dárcovského vajíčka a donošeného náhradní matkou.

Homosexualita je v Malajsii stále trestným činem, za který hrozí až 20 let vězení.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!