18. prosince 2012 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nelson Mandela zůstane ještě několik dní v nemocnici

Nelson Mandela. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nelson Mandela. | foto: Reuters

JOHANNESBURG Bývalému jihoafrickému prezidentovi Nelsonu Mandelovi se daří lépe, ale zůstane v nemocnici několik dalších dní. V prohlášení to sdělil prezident JAR Jacob Zuma, podle nějž potřebuje Mandela vzhledem ke svému vysokému věku mimořádnou péči.

Mandelovi je 94 let a v nemocnici je od 8. prosince. Původně bylo oznámeno, že příčinou hospitalizace byla plicní infekce. Minulou sobotu mu lékaři vyoperovali žlučníkové kameny.

ČTĚTE TAKÉ:

Zumův mluvčí Mac Maharaj řekl, že lékaři jsou spokojení s tím, jak se Mandela uzdravuje. "Nenastala žádná krize, ale nespěchají s tím, aby ho poslali domů, dokud nebudou spokojeni s dalším zlepšením," řekl.

Mandela byl za apartheidu 27 let vězněn a po prvních otevřených volbách se v roce 1994 stal prvním černošským prezidentem JAR. Funkci zastával pět let. V roce 1993 mu byla udělena Nobelova cena za mír.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz