18. května 2017 21:22 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Jak vypadá Manningová po 7 letech vězení? Představila se na první fotografii

Dvě identity amerického vojína  - Chelsea Manningová a Bradley Manning. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvě identity amerického vojína - Chelsea Manningová a Bradley Manning. | foto: WikimediaReuters

WASHINGTON/PRAHA Chelsea Manningová, která ještě jako muž skončila ve vězení kvůli krádeži tajných informací, zveřejnila po svém středečním opuštění věznice svou první fotografii. „Dobře, tak jsem tady, lidi!" napsala ke snímku na svém instagramovém účtu.

Manningová byla v roce 2013 odsouzena kvůli dvaceti přečinům, včetně porušení zákona o špionáži, a za poskytnutí obrovského množství vládních dokumentů serveru WikiLeaks.

Dostala 35letý trest za mřížemi, který krátce před koncem svého působení v úřadu zkrátil bývalý americký prezident Barack Obama o 28 let. Krátce poté, co do úřadu nastoupil Donald Trump, označil Manningovou za „nevděčného zrádce“.

Už ve vězení Manning začal užívat hormony a prošel změnou pohlaví, jako Chelsea Manningová opustila brány věznice ve středu, mimo objektivy kamer.

Okay, so here I am everyone!!  . . #HelloWorld

Příspěvek sdílený Chelsea E. Manning (@xychelsea87),

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz