Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Manžel Vondráčkové chtěl zrušit televizi Prima. Ústavní soud ho odmítl

Martin Michal před soudem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Michal před soudem. | foto: ČTK

Martin Michal, manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové, neuspěl se stížností u Ústavního soudu. Napadal způsob, jakým televize Prima a Nova informovaly o obvinění jeho syna Antonína z daňového úniku. Mimo jiné podal návrh na odebrání licence TV Prima pro porušení Ústavy ČR.

Regulační rady pro vysílání uvádí, že Michal požadoval sankci televizi Nova i Prima. Ve chvíli, kdy Michal u rady neuspěl, oslovil nejdříve dolní komoru parlamentu a také předsedu vlády, informoval o tom Médiář.cz.

Manžel známé zpěvačky také prohlašoval, že podal návrh na odebrání licence TV Prima pro porušení Ústavy ČR. Ústavní soud se však rozhodl, že posouzení případných prohřešků je v kompetenci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Martin Michal se soudil několikrát. Nejznámějším sporem z poslední doby byl soud kvůli zrušenému turné Golden Kids, který ale nakonec dopadl v neprospěch Michala a Vondráčkové. Zpěvačka Marta Kubišová Agentuře MM Praha nemusela zaplatit 1,38 milionu korun za zrušení turné. Nejvyšší soud neveřejně odmítl dovolání agentury (jednatelem je Martin Michal), která zastupuje zpěvačku Helenu Vondráčkovou.

Zrušené turné

Podle agentury Kubišová neoprávněně ustoupila od ústní dohody, a způsobila tím protistraně škodu. Pražské soudy ale dospěly k závěru, že k právoplatnému uzavření písemné ani ústní smlouvy nikdy nedošlo. Nejvyšší soud jejich stanovisko potvrdil jako správné.

Turné Golden Kids se mělo uskutečnit v roce 2008 ke 40. výročí tria. Zpěváci se nakonec nedohodli na podmínkách. Podle Kubišové byla příprava chaotická. Odpovědnost za zrušení turné odmítala. Spor zpěvaček vyvolal značný mediální zájem poté, co se na stranu Kubišové postavila řada osobností kulturního i veřejného života. Podle Michala spolu nyní Vondráčková s Kubišovou nekomunikují, žádná další spolupráce prý nepřipadá v úvahu.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.