Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Ženu dědice Tetra Paku zabil kokain, rozhodla policie

Dědic zakladatele společnosti  Hanse Kristian Rausing s manželkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dědic zakladatele společnosti Hanse Kristian Rausing s manželkou. |

LONDÝN Americko-britská miliardářka Eva Rausingová, která byla nalezena v létě až dva měsíce po smrti ve svém londýnském domě, zemřela na předávkování kokainem. Oznámily to v pátek britské úřady.

Rausingová byla manželkou dědice jmění společnosti Tetra Pak Hanse Kristiana Rausinga a celý případ letos vyvolal v Londýně značný rozruch.

Tělo Rausingové bylo objeveno 9. července, kdy policisté zastavili jejího muže v autě v jižním Londýně, protože měli podezření, že je opilý. V autě našli drogy, a proto nechali prohledat jejich dům na Cadogan Place v exkluzivní čtvrti na západě Londýna.

ČTĚTE VÍCE O PŘÍPADU:

Policisté nalezli tělo osmačtyřicetileté Rausingové v pokoji plném much v pokročilém stadiu rozkladu pod vrstvami šatů a igelitových pytlů na odpadky. Její muž se mezitím choval, jako kdyby se nic nestalo, a když se ho přátelé ptali na manželku, dával jim vyhýbavé odpovědi. V srpnu byl odsouzen k deseti měsícům vězení za to, že "bránil zákonnému a slušnému pohřbu".

Podle zástupkyně koronera Shirley Radcliffeové měla Rausingová v ruce hliníkovou fólii ve tvaru dýmky, což naznačovalo, že ji používala ke kouření kokainu. Rausingová měla také srdeční vadu, ale pitva ukázala, že zemřela v květnu na následky užívání kokainu.

Seznámili se v léčebně pro drogově závislé

Rausing uvedl v prohlášení, které bylo v pátek předloženo londýnskému soudu, že nebyl s to se vyrovnat se smrtí své ženy. "Nebyl jsem schopen čelit realitě její smrti," uvedl.

Když zemřela, holil se prý v koupelně. "Sesula se ke straně a měla hlavu na polštáři. Snažil jsem se jí zvednout a volal jsem ´Evo, Evo, Evo´," řekl Rausig, který pak tělo zakryl přikrývkami.

Manželé, kteří mají čtyři děti, se seznámili v léčebně drogových závislostí a oba měli dlouhodobě potíže s drogami. Věnovali také miliony na charitativní organizace bojující proti drogám.

Rausingův otec, švédský magnát Hans Rausing, je jedním ze dvou synů zakladatele společnosti Tetra Pak a dědicem jmění v hodnotě 5,4 miliardy liber (téměř 168 miliard korun).

,
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....