3. října 2019 15:16 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Manželka předsedy lidovců Markéta Výborná zemřela na vadu srdce. Šlo o nevyléčitelnou nemoc

Marek Výborný s manželkou Markétou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Výborný s manželkou Markétou. | foto: ČTK

PRAHA  Manželka předsedy KDU-ČSL Markéta Výborná zemřela na skrytou vrozenou vadu srdce. Nemoc byla nevyléčitelná a do poslední chvíle nezjistitelná. Informoval o tom na svém facebookovém účtu Marek Výborný. Zároveň veřejnost pozval na poslední rozloučení se svou chotí a matkou tří dětí, které se uskuteční v sobotu v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci.

„A pro jasné ozřejmění, co se stalo: zemřela na zcela skrytou vrozenou vadu srdce, která se v jejím případě do poslední chvíle nijak předem neprojevovala a je bohužel neléčitelná. Bohužel by ji nepomohl ani okamžitý zásah lékaře (pro znalé ze zprávy Pardubické nemocnice: pravostranné srdeční selhání při arytmogenní kardiomyopatii),“ napsal ve čtvrtek Výborný na Facebook.

Skrze facebookový příspěvek Výborný rovněž zve veřejnost na pohřeb a poslední rozloučení s jeho milovanou ženou. „Kdo byste se chtěl s ní přijít rozloučit a spolu s námi poděkovat za dar jejího života a vše co nejen pro nás udělala, tak můžete v sobotu v 10:00 v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci. S nadějí a vírou ve shledání ji svěříme Pánu,“ stojí v příspěvku. Předseda lidovců zároveň poděkoval za stovky slov podpory a vyjádření soucitu. Mezi prvními, kdo se k neštěstí v rodině vyjádřil, byl senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Ke smutnému příspěvku Výborný přidal fotografii se svou ženou a třemi dětmi ze sobotních městských slavností v Heřmanově Městci, které se konaly jen dva dny před nečekanou smrtí.

Markéta Výborná zemřela náhle a o její smrti nepřímo informoval předseda lidovců v pondělí. „Přátelé, dnes nás zasáhla rodinná tragédie. Děkuji všem, že jste s námi ve svých myšlenkách i modlitbách. Potřebujeme teď čas sami pro sebe, děkuji za pochopení. Ale brzy se ozvu,“ napsal Výborný.

Výborná byla klavíristka a výrazně se angažovala v římskokatolické farnosti sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci. Vyučovala zde náboženskou výchovu, její manžel je zde zodpovědný za festival Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje a jeho matka se ve farnosti stará o křesťanský zpravodaj.

mlMagdaléna Langová
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.