11. července 2019 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Manželství končí jen z jediného důvodu. A tím je sobectví, říká americký pastor

Pastor, řečník, komik a manželský poradce Mark Gungor. Fórum Meltingpot 2019. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pastor, řečník, komik a manželský poradce Mark Gungor. Fórum Meltingpot 2019. | foto: Meltingpot

PRAHA Mark Gungor je americký pastor, který vtipným způsobem radí lidem k dosažení lepších vztahů a manželstvím. Často jej díky příběhu o mužském a ženském mozku znají lidé i v Čechách, aniž by si uvědomovali, že komik je navíc i knězem. Mark Gungor bude letos opět hostem diskuzního fóra Meltingpot na festivalu Colours of Ostrava.

Lidovky.cz: Proč jste se rozhodl dělat přednášky o manželství?
Jsem pastor a pro pastora nebo kněze je manželské poradenství vlastně součástí jejich práce. Lidé předpokládají, že když jsme je spojili v manželství, můžeme jim pomoci, i když spolu spojení už úplně nejsou.

MELTINGPOT

Inspirativní řečníci, zajímavé přednášky, možnost diskuse - to je ve zkratce mezinárodní fórum Meltingpot v rámci Colours of Ostrava, které se uskuteční od 17. do 20. 7. 2019.  Celý program fóra Meltingpot najdete zde:   
https://www.meltingpotforum.com/cs

Lidovky.cz: Jde vaše stand-upové vystupování dohromady s povoláním pastora? Berou vás lidi vážně?
Lidé chápou, že informace, které jim předávám, jsou pozitivní a mohou jim pomoci. Humor, který používám, jim pomáhá si zapamatovat to důležité.

Lidovky.cz: Co je podle vás nejdůležitější při výběru životního partnera? A co jsou ty nejčastější nebo největší chyby?
Nejčastější chybou je, že si lidí myslí, že klíč k šťastnému manželství spočívá v nalezení toho jednoho, kouzelného a mimořádného člověka. Ale úspěšné manželství není o tom, abyste si k sobě našli spřízněnou duši. Je to o dělání správných věcí. Pokud lidé dělají správná rozhodnutí, uspějí. Pokud ne, tak selžou.

Lidovky.cz: Jaký nejvážnější problém přivádí manželské páry do vaší farnosti a proč?
Sobeckost. Manželství končívají z jednoho, opravdu z jednoho jediného důvodu. Jeden z páru, případně oba dva, začnou být sobečtí.

Lidovky.cz: Vidíte nějaké změny za ta léta, co jako pastor přednášíte? Nebo mají lidé stejné problémy jako měli před dvaceti, třiceti lety?
Jsou to vesměs stejné problémy, akorát se dnes projevují jinak.

Lidovky.cz: Proč si myslíte, že je humor na vašich přednáškách důležitý?
Protože nikdo nechce poslouchat nudného člověka.

Lidovky.cz: Myslíte si, že vaše doporučení mohou být univerzální? Jsou problémy ve vztazích stejné v Americe i v Evropě?
Moje doporučení jsou univerzální. Fungují pro všechny. Kdekoliv na světě.

Lidovky.cz: Co letos očekáváte od Meltingpot Fóra?
Doufám, že pomůžu a podpořím všechny, kteří mi naslouchají. Těším se, že se spřátelím s novými lidmi a moc se těším, že se mnou letos pojede moje žena.

Martin Hampejs

Autor

Martin HampejsMartin.Hampejs@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!