19. června 2019 5:58 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Nejtěžší uvědomění si v životě? Nejste matematický génius ani bílopláštík

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Jedním z nejtěžších uvědomění si v mém životě je fakt, že ze mě nikdy nebude matematický génius ani žádný pořádný bíloplášťník, jak si spousta vietnamských rodičů maluje povolání svých dětí.

Taťka vystudoval s červeným diplomem (jako většina jeho bratrů) a divím se, a vlastně i děkuju, že na mě nepřenesl ta samá očekávání. Ambice stát se vietnamskou političkou šly postupně se studiem na vejšce do kytek, přišlo pohodlí a svoboda výběru.

Do Thu Trang
Trang Do Thu

Samozřejmě bedničku na zádech si nesu sama, ale často mě napadá, že takový jednoduchý a pohodlný život bych ve Vietnamu neměla. Tamější dril a konkurenční prostředí by mě nenechaly polevit.

Otázka je, o jaký život bych stála víc.

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.