19. června 2019 5:58 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Nejtěžší uvědomění si v životě? Nejste matematický génius ani bílopláštík

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Jedním z nejtěžších uvědomění si v mém životě je fakt, že ze mě nikdy nebude matematický génius ani žádný pořádný bíloplášťník, jak si spousta vietnamských rodičů maluje povolání svých dětí.

Taťka vystudoval s červeným diplomem (jako většina jeho bratrů) a divím se, a vlastně i děkuju, že na mě nepřenesl ta samá očekávání. Ambice stát se vietnamskou političkou šly postupně se studiem na vejšce do kytek, přišlo pohodlí a svoboda výběru.

Do Thu Trang
Trang Do Thu

Samozřejmě bedničku na zádech si nesu sama, ale často mě napadá, že takový jednoduchý a pohodlný život bych ve Vietnamu neměla. Tamější dril a konkurenční prostředí by mě nenechaly polevit.

Otázka je, o jaký život bych stála víc.

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!