Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 8 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Měli milion fanoušků. V Kanadě zemřeli tři profesionální cestovatelé, uklouzli ve vodopádu

Vodopády Shannon Falls v Kanadě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodopády Shannon Falls v Kanadě | foto: Wikimedia/Natulive Canada

Vancouver Tři členové kolektivu cestovního YouTube kanálu zemřeli poté, co v úterý spadli z vodopádu v Kanadě. Profesionální cestovatelé byli součástí skupiny blogerů High On Life, kteří na svém instagramovém účtu mají více než milion fanoušků.

Kanadská policie uvedla, že Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraper plavali na vrcholu vodopádů Shannon Falls v Britské Kolumbii, pak uklouzli a spadli do jezera, které se nacházelo třicet metrů pod nimi. Nehoda se stala nejprve Scraperovi, a když se ho Gamble a Lyakh snažili zachránit, byli rovněž uneseni proudem, informuje Vancouver Sun. 

Blogeři byli součástí skupiny High On Life, která natáčí a sdílí videa o svých dobrodružných cestách. Gamble v jednom ze svých posledních příspěvků na Instagramu mluvil o věcech, které se všichni můžeme naučit od „našeho mladšího já“. „Život není o zodpovědnosti, o těžkých rozhodnutích a o tvrdé práci, ale o pocitu blaženosti a životě v okamžiku,“ napsal.

Always a kid at heart! ♥️ There’s this common perception that as we grow older we need to become more serious. Life throws responsibilities and big tough decisions our way, and we need to act our age and work really really hard! I find I loose a sense of my self when I get into this kind of head space. Because life isn’t about responsibilities, tough decisions and hard work, it’s about feeling bliss and living in the moment... doing things that stimulate a sense of joy and aliveness. These are feeing I had almost every day as a kid, because my life was driven by my heart. I’d make decisions and move in directions that made me scream with excitement, adrenaline, and pure happiness. I think we can learn a thing or two from our younger childish selves. My plan is to not stiffle the kid in me... the kid that wants to do weird and wacky things, like dance and sing in my underwear, and go to water parks and build slip n slides in summer! That’s my plan 酪 - What’s something you’re gonna do this summer that brings out the kid in you? 樂

Příspěvek sdílený Ryker Gamble (@rykergamble),

V souvislosti s tragickými událostmi youtubeři z kanálu High on life, kteří mají více než půl milionu odběratelů, natočili video, v němž sdíleli svým fanouškům smutnou zprávu. „Tato trojice patřila mezi nejchytřejší, nejlaskavější a nejvstřícnější lidi, se kterými byste se kdy mohli setkat,“ řekli ve videu. Cestovatelé také vytvořili speciální fond na památku zesnulých kolegů.

Skupina High On Life byla založena ve Vancouveru Gambleem, Lyakhem a jejich přítelem z vysoké školy Parkerem Heuserem roce 2012. Po svých cestách kolem světa se rozhodli, že svůj koníček chtějí změnit na práci na plný úvazek. Proto také často propagovali značky a lokality na fotkách a videích, které sdíleli z exotických míst.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...