8. února 2011 19:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Michael se mi smál kvůli velkému zadku, vzpomíná Janet Jackson na bratra

Michael Jackson spolu se svými sestrami. Vlevo La Toya, vpravo Janet.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Jackson spolu se svými sestrami. Vlevo La Toya, vpravo Janet. | foto: msnbcmedia.msn.com

LOS ANGELES Americká popová zpěvačka Janet Jacksonová prozradila, že se jí bratr Michael v mládí posmíval kvůli údajně příliš objemné zadnici. Ostatní sourozenci ji zase častovali přízvisky jako "kobyla", "bachyně" nebo "kráva", svěřila se v rozhovoru s televizní stanicí NBC před blížícím se vydáním svých pamětí. Jacksonová uvedla, že si kvůli slovním útokům nebyla jistá svým vzhledem.

"Nejraději bych byla doslova proskočila zdí, protože jsme se cítila neatraktivní," citovala někdejší sexsymbol agentura Reuters. "V mém životě bylo mnoho bolesti," uvedla také Jacksonová.

V knize odhaluje traumata z dětství
Navenek se však verbálním provokacím sama smála. Michael Jackson své průpovídky možná pronášel i laskavě, domnívá se dnes. Každopádně se s ním nepřela a spíš se vnitřně užírala.

Čtyřiačtyřicetiletá Jacksonová odhaluje svá traumata z dětství v knize True You: A Journey to Finding and Loving Yourself o odhalování svého já a "cestě jak najít a milovat sebe sama", která vyjde 15. února.

Jacksonová potvrdila, že ji i sourozence otec často bil. Toho musela oslovovat jeho křestním jménem Joseph. Ještě z toho ale vyvázla poměrně hladce: opaskem prý byla zmlácena jen jednou. "Vím, že mě otec miluje," je přesvědčena. "Dává to však najevo hodně zvláštním způsobem," domnívá se.

Také Michael Jackson, jenž byl téměř o osm let starší než Janet, jednou se slzami v očích vzpomínal, že otec byl schopen člověka opaskem nebo jiným nástrojem "roztrhat na kousky" a byl schopen s dětmi "mrštit o zeď".

Jacksonová připustila, že skutečný zármutek nad smrtí bratra, jenž zemřel 25. června 2009 na předávkování utišujícími léky, pocítila mnohem později než ostatní členové rodiny. "Nevím, jestli to byla snaha utéct před zármutkem, nebo to jenom ustát, protože jsem viděla, jak se všichni kolem hroutí. A nikdy, nikdy jsem nenašla chvilku na opravdové truchlení." A to ani na pohřbu, svěřila se Jacksonová.

NBC rozhovor s popovou zpěvačkou odvysílá v pátek, v neděli a pondělí.

ČTK