Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
27. listopadu 2017 20:12 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Miliardář Branson měl na svém ostrově sexuálně obtěžovat zpěvačku. Nevzpomíná si na to

Miliardář Richard Branson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miliardář Richard Branson. | foto: Reuters

PRAHA Richard Branson je dalším z řady celebrit, které čelí nařčení ze sexuálního obtěžování. Britský miliardář měl v roce 2010 ve svém karibském domě sexuálně obtěžovat americkou zpěvačku Antonii Jenaeovou. Na incident si však údajně nevzpomíná.

Americký miliardář Richard Branson, který se v podnikání věnuje mimo jiné vesmírné turistice, čelí nařčení ze sexuálního obtěžování. Branson měl v roce 2010 napadnout americkou zpěvačku Antonii Janeaovou, která byla mezi hosty na večírku v Bransonově karibském sídle.

„Choval se naprosto otřesně,“ řekla britskému bulvárnímu deníku The Sun o večírku na Bransonově soukromém ostrově Janeaová. Podle jejích slov jí miliardář položil obličej mezi ňadra. „Jen udělal ‚brrr‘ a hned šel dál. Stalo se to z ničeho nic, nevěděla jsem, jak zareagovat,“ uvedla.

Janeaová na zkušenosti z Bransonova večírku poprvé veřejně upozornila v polovině října prostřednictvím svého facebookového účtu. „Snažil se mě přesvědčit, abych se svlékla a ukázala mu prsa jako indická socha, kterou měl na ostrově u bazénu. Měla jsem za to, že jen vtipkuje. Potom, když se všichni začali loučit, vrazil mi hlavu mezi ňadra. Byla jsem naprosto v šoku, myslím, že i ostatní. Nikdo nevěděl, co říct,“ dodala ve svém příspěvku na sociální síti.

Zpěvačka se tehdy připojila ke kampani s heslem #MeToo, která upozorňuje na sexuální obtěžování.

Branson si však podle mluvčího jeho společnosti Virgin na zmíněný incident nevzpomíná. „Richard si na nic takového nevybavuje. Stejně tak jeho rodina a přátelé, kteří na večírku taktéž byli. Richard se vědomě nikdy nechoval urážlivě, ani se nesnažil někoho dostat do společensky nepříjemné pozice,“ stojí v prohlášení. Pokud se někdo tehdy necítil příjemně, Branson se prý upřímně omlouvá.

Janeaová se při Bransonově obvinění odvolává na zpěváka Josse Stonea, v jehož kapele před sedmi lety působila jako vokalistka, a jeho otce. Oba podle jejích slov incident viděli.

Stone se však pro média odmítl vyjádřit a jeho otec pouze uvedl, že si v Karibiku užil krásné odpoledne.

Obtěžovat měl i manželku závodníka Buttona

Není to poprvé, co se na veřejnost dostala informace o tom, že se Branson na večírku neměl vůči ženskému osazenstvu chovat příkladně.

V jedné australské restauraci měl nevhodně osahávat manželku pilota fomule 1 Jensona Buttona. Britský závodník později ve své autobiografii uvedl, že Branson byl tehdy tak opilý, že si neuvědomoval, jak se chová.

Branson, tentokrát ve své knize, přiznal, že na zmíněném večírku v Austrálii byl opravdu výrazně pod vlivem alkoholu. „Nevzpomínám si, že bych se někdy v životě opil jako tehdy,“ uvedl.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...