12. července 2012 16:11 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Miro Žbirka si splnil sen, nahrává ve studiu Abbey Road

Miro Žbirka si plní svůj sen, nahrává v legendárním studiu Abbey Road. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miro Žbirka si plní svůj sen, nahrává v legendárním studiu Abbey Road. | foto: www.turner.cz

Slovenský zpěvák a skladatel Miro Žbirka nahrává v těchto dnech v legendárním londýnském Studiu 2 v Abbey Road.

Zážitek natočit si novou píseň nazvanou Love Shines v nahrávacím studiu, kde svojí tvorbu zaznamenávali na hudební nosiče ikony populární hudby jako Beatles, Radiohead, Pink Floyd, U2 či Oasis je jedním z dárků a splněných přání k jeho podzimnímu kulatému výročí, uvedla zástupkyně komunikační firmy Johana Turnerová.

Pod vedením britského producenta Roba Casse a zvukového mága Sama Okella (podílel se například na remasterování nahrávek Beatles a dostal Grammy za zvuk ve filmu Harry Potter) se zde sešli muzikanti James Ewers (baskytara), Pearse MacIntyre (kytara), Dean Ross (piano) a bubeník Blair (hrál například v Pretenders).

Abbey Road je důležitým, nikoliv však jediným narozeninovým přáním či zážitkem, které na Žbirku ještě čekají. Vyvrcholením bude velký narozeninový koncert k jeho šedesátinám v pražské O2 areně 8. listopadu nazvaný Miro Žbirka, Happy Birthday. S kapelou i symfonickým orchestrem Cappella Istropolitana Žbirka představí své největší hity v tradičním, symfonickém, rockovém i akustickém provedení.

Lidovky.cz