20. ledna 2015 9:36 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Miss Izrael a Libanon si udělaly selfie. Libanonci zuří

Miss Libanon Saly Greige málem přišla o korunku kvůli fotografii, na které je s... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miss Libanon Saly Greige málem přišla o korunku kvůli fotografii, na které je s... | foto: Twitter

Miss Libanon, Saly Greigeová, se nechala vyfotografovat s Miss Izrael Doron Matalonovou. Nevinná selfie se ale nezamlouvá libanonským muslimům. Ti dokonce žádali, aby Greigeová vrátila korunku. Libanon je totiž s Izraelem stále ve válce.

Poté, co se společná selfie objevila na sociálních sítích, spustila se smršť nadávek a urážek. Libanonci dokonce žádali, aby Greigová korunku vrátila. Nejkrásnější libanonská dívka se ale brání a říká, že se po celou dobu Miss Universe, Matalonové vyhýbá.

Na selfie se prý objevila náhodou, když Matalonová bez jejího vědomí fotografii udělala. Na svém facebookovém profilu Libanonka zveřejnila příspěvek, ve kterém se vysvětluje, že se s Miss Izrael fotografovat nechtěla. K fotografii se ale vyjádřila i Matalonová. „Nejsem překvapená, ale mrzí mě to. Škoda, že ani v soutěži nemůžeme nepřátelství vynechat,“ napsala na Facebook.

Agentura Reuters upozorňuje na fakt, že technicky vzato jsou Izrael a Libanon pořád ve válečném stavu. V Libanonu se nesmí prodávat žádné izraelské výrobky, nesmíte do židovského státu ani telefonovat a cestovat. Izrael okupoval Libanon 22 let až do roku 2000. Ale například v roce 2006 začal Izrael bojovat s libanonským Hizballáhem.

apeAlena Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz