11. května 2011 19:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Místo svatby jsem se litovala, říká skandální Fergie

Sarah Fergusonová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sarah Fergusonová. | foto: Reuters

LOS ANGELES Skandály pronásledovaná Sarah Fergusonová strávila 29. dubna, kdy se princ William ženil s Kate Middletonovou, peskováním sebe sama za minulé přešlapy, které z ní u britského královského rodu udělaly nežádoucí osobu. Svěřila se s tím v televizním rozhovoru pro Show Oprah Winfreyové, který americká televize odvysílá dnes.

"Myslím, že jsem cítila, že jsem se dostala do fáze, kdy mi připadalo, že jsem naprosto bezcenná a je docela správné, že mě nepozvali. Proč by...proč by mě měli pozvat?" řekla Fergusonová. "Cítila jsem, že jsem se sama vyloučila svým chováním, minulostí, až jsem si svým způsobem oblékla drátěnou košili a bičovala se většinu dne přemýšlením a litováním, proč jsem udělala takovou chybu? Proč jsem udělala tolik chyb? Tím jsem strávila dobré tři hodiny," dodala.

Fergusonová, která má stále titul vévodkyně z Yorku, ale přišla o postavení princezny, byla minulý rok zachycena na videonahrávce, na níž za 40 000 dolarů slibovala zajistit přístup k princi Andrewovi. Tato epizoda následovala po skandálních fotografiích z roku 1992, na nichž byla nahoře bez a její prsty u nohou měl v ústech texaský podnikatel.

Jednapadesátiletá vévodkyně dodala, že odletěla do Thajska, jakmile se dozvěděla, že na rozdíl od svých dvou dcer nedostane na královskou svatbu pozvání. Westminsterské opatství, kde se obřad odehrál, přitom bylo dějištěm i její vlastní svatby, když si v roce 1986 brala prince Andrewa.

Pár se rozvedl o deset let později.

"Bylo to hrozně těžké. Protože jsem tam chtěla být s dcerami a oblékat je a jít jako rodina. A taky to bylo hrozně těžké, protože poslední (královská) nevěsta kráčející tam k oltáři jsem byla já," dodala.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz