8. září 2011 11:49, aktualizováno  12:10 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Modelka Tereza Maxová porodila třetí dítě, syna

Tereza Maxová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tereza Maxová. | foto: ČTK

PRAHA Své třetí dítě, syna, ve středu v Praze porodila světoznámá modelka Tereza Maxová. Nedávná čtyřicátnice Maxová má již dvě děti, desetiletého syna Tobiase Joshuu s bývalým manželem, dánským tenistou Frederikem Fetterleinem. S přítelem, tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, má dvouletou dceru Mínu. Žijí v Monaku.

Informovaly o tom deníky Blesk a Aha.

Chlapeček byl přiveden na svět císařským řezem v pražské porodnici v Podolí, kde se narodily i dvě další děti Maxové. Do porodnice doprovodila Terezu Maxovou nejbližsí rodina i s dětmi a maminkou.

Tereza Maxová se začala věnovat modelingu v roce 1989, když krátce po sametové revoluci odjela do Paříže. Její tvář se objevila na titulních stranách prestižních časopisů jako Vogue, Elle, Marie Claire nebo Glamour.

ČTĚTE VÍCE:

Spolupracovala také s luxusními značkami Dior, Chanel, Prada nebo Gucci.

V roce 1997 modelka založila v Česku nadaci nesoucí její jméno, která pomáhá opuštěným dětem v kojeneckých ústavech a dětských domovech a podporuje jejich přechod do náhradní rodinné péče. Za dobu své existence již přerozdělila částku blížící se 200 milionů korun; například jen v loňském roce získala od dárců téměř 20 milionů korun.

ČTK, Lidovky.cz