15. února 2019 5:02 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Mokasíny z kolekce Katy Perry stáhli z obchodů. Přípomínaly rasistické parodie

Mokasíny z kolekce Katy Perry stáhli z obchodů. Přípomínaly blackface | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mokasíny z kolekce Katy Perry stáhli z obchodů. Přípomínaly blackface | foto: Instagram

Dva páry bot z řady doplňků Kolekce zpěvačky Katy Perry stahují obchody ze své nabídky. Zákazníci na internetu si totiž na internetu stěžují, že připomínají blackaface - rasistické parodie černochů populární ve dvacátém století.

V přiloženém vyjádření, které obdržela redakce Insider, potvrzují Katty Perry a oděvní skupina Global Brands, s níž zpěvačka spolupracovala na vytvoření své kolekce, že boty byly okamžitě staženy z kolekce.

Podle jejich vyjádření byly mokasíny a sandály součástí kolekce, kterou spustili v létě 2018 v 9 různých barvách: čené, modré, zlaté, grafitové, barvě olova, tělové, růžové, červené a stříbrné.

Katy Perry a skupina Global Brands řekli, že si kolekci představovali jako ‚poklonu modernímu umění a surrealismu‘. „Byla jsem zoufalá, když jsem zjistila, že jsou boty přirovnávány k bolestivým snímkům připomínajícím blackface“.

Předávání cen MTV moderovala zpěvačka Katy Perry.
Aby přesvědčila mladé lidi k volbám, v jednom ze svých videí se dokonce...

Dva druhy sandálů z Kolekce Katy Perry, Rue mokasíny a Ora lodičky, obojí k dostání v černé barvě, jsou zvnějšku zdobeny vyšívání s identickýma 3D očima, zlatým trianglem jako nosem a světlými červenými rty.

Někteří lidé na sociálních sítích se ohrazují, že design bot evokuje rasistické parodie, kdy běloši používali černý make-up, aby karikovali černochy a posilovali dehumanizující stereotypy. Ve Spojených státech amerických má blackface rasistickou historii, která sahá až do 30. let 19. století.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!