28. srpna 2011 11:18 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Mužem roku se stal student Martin Gardavský

Český Muž roku 2011 Martin Gardovský (vlevo) a slovenský Muž roku Jakub Lorencovič. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český Muž roku 2011 Martin Gardovský (vlevo) a slovenský Muž roku Jakub Lorencovič. | foto: ČTK

NÁCHOD Titul Muž roku 2011 České republiky dnes večer v Náchodě získal čtyřiadvacetiletý student Martin Gardavský z Mořiny. Titul Muž roku Slovenské republiky vybojoval jednadvacetiletý student Jakub Lorencovič z Prešova.

V Náchodě se utkalo 12 finalistů, celkem se do letošního ročníku soutěže přihlásilo 643 soutěživých mužů ve věku od 20 do 30 let.

Finalisté se v náchodském divadle představili v několika disciplínách, například při promenádě ve spodním prádle či při volném programu, ve kterém soutěžící vsadili například na ukázky tance či bojových umění.

Porota zvolila nejdříve čtveřici do takzvaného superfinále, do kterého se kromě pozdějších vítězů probojovali také Theodor Jareš z Prahy a Michal Gajdošech ze Štúrova. Z této čtveřice porotci vítěze vybrali na základě odpovědi na otázky porotců.

Soutěžící o titul Muž roku 2011.

Vítězové získali různé hodnotné ceny, například zájezdy či různé poukazy, zúčastní se také mezinárodních soutěží mužské krásy.

'Cvičím celý život'

"Jsem moc rád, že jsem dneska vyhrál, s ostatníma klukama určitě zůstanu kamarád a hrozně rád jsem je potkal," řekl Gardavský. Ten tvrdil, že před soutěží věnoval intenzivní přípravě zhruba dva týdny, přiznal však, že celý život cvičí.

Rok a půl cvičí také letošní Muž roku Slovenské republiky Jakub Lorencovič. "Prioritou pro mě je moje škola a divadlo, ale přivítal bych dobrou práci v oblasti modelingu. Uvidím, co mi zisk titulu přinese," řekl Lorencovič.

Slovenský Muž roku 2011 Jakub Lorencovič.

ČTK