Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Na královské svatbě bude možná chybět otec nevěsty

Britský princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markleová se zúčastnili přípravy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markleová se zúčastnili přípravy... | foto: ČTK

LONDÝN Britský princ Harry a jeho americká snoubenka Meghan Markleová požádali o pochopení a ohleduplnost poté, co bulvární server TMZ přinesl zprávu, že otec Markleové nepřijede na její svatbu, která se bude konat v sobotu na hradě Windsor. Zprávu o neúčasti nevěstina otce jako takovou Kensingtonský palác nepotvrdil, ani nevyvrátil. Podle původních informací měl Thomas Markle svou dceru přivést k oltáři.

„Toto je pro paní Markleovou hluboce osobní okamžik ve dnech před její svatbou,“ uvedl Kensingtonský palác v prohlášení. Markleová a princ Harry v něm požádali veřejnost, aby pochopení a ohledy, které bere na ně dva, brala „v této těžké situaci“ také na Thomase Marklea.

Americký bulvární server TMZ v pondělí uvedl, že Thomas Markle se sobotní svatby v kapli svatého Jiří na hradě Windsoru nezúčastní. Otec snoubenky prince Harryho před několika dny prodělal infarkt, podle bulvárního server TMZ je ale hlavním důvodem jeho plánované neúčasti na svatbě fakt, že nechce svou dceru či královskou rodinu uvést do rozpaků.

Jeho rozhodnutí podle serveru souvisí se zprávami, které se objevily v britském tisku o nedávno zveřejněných fotografiích Marklea. Vyšlo totiž najevo, že je nepořídil dotěrný paparazzi, ale byly po domluvě s otcem Harryho snoubenky zinscenované. Za fotografování Thomas Markle přijal peníze, šlo mu prý ale především o to, aby nebyl fotografován v nelichotivých situacích.

Meghan Markleová.
Voskové figuríny prince Harryho a jeho snoubenky Meghan Markle.

Thomas Markle žije v ústraní ve Spojených státech a v Mexiku. S Meghaninou matkou Doriou Raglandovou se rozvedl v době, kdy byla nastávající členka britské královské rodiny ještě dítě. Během svatby, která se uskuteční v sobotu, měl podle původních plánů Markle svou dceru přivést k oltáři.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price
Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price

Ve spolupráci se světoznámým výrobcem hraček Fisher-Price hledáme testerky s malými dětmi, které chtějí vyzkoušet nové mluvicí hračky Linkimals.