24. února 2016 7:57, aktualizováno  9:01 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Na Kubě zemřel Ramón Castro, byl starším bratrem Fidela a Raúla

Na rozdíl od svých bratrů se místo politiky věnoval studiu zemědělství,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na rozdíl od svých bratrů se místo politiky věnoval studiu zemědělství,... | foto: Reuters

HAVANA Na Kubě v úterý ve věku 91 let zemřel Ramón Castro, který byl starším bratrem Fidela a Raúla Castrových. Podle agentury AP o tom v noci na středu SEČ informovala kubánská státní média.

Ramón Castro během revoluce vedené Fidelem sehrál významnou roli, ačkoli se bojů se zbraní v ruce nezúčastnil, pomáhal však se zásobováním jednotek. Na rozdíl od svých bratrů se místo politiky věnoval studiu zemědělství, pracoval mimo jiné pro kubánská ministerstva zemědělství a cukrovarnictví. V posledních letech žil v ústraní nedaleko Havany.

Ramón Castro během revoluce vedené Fidelem sehrál významnou roli, ačkoli se...
Ramon Castro celý život farmařil.

Starší z bratrů Castrových zemřel v kubánské metropoli, přesná příčina úmrtí podle DPA sdělena nebyla. Ramónovy pozůstatky budou převezeny do Biránu na východě země, kde se bratři narodili, uvedl oficiální kubánský portál Cubadebate. Ramón se narodil v říjnu 1924, s manželkou Aurorou měli pět dětí.

V čele Kuby nyní stojí Raúl, který Fidela nahradil prozatímně v roce 2006 a o dva roky později pak definitivně. Raúlův prezidentský mandát skončí v roce 2018, o další se ucházet nechystá, uvedl Reuters.

ČTK