26. ledna 2014 13:14 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Abych napsal životopis? Najděte si to na Wikipedii, vzkázal Jagger fanouškům

Kdo má největší pusu na světě? Já. Mick Jagger v Londýně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdo má největší pusu na světě? Já. Mick Jagger v Londýně. | foto: Toby MelvilleReuters

PRAHA Úspěch, který se svými životopisy plných drog, alkoholu a sexu zaznamenávají rockové hvězdy, zřejmě neláká zpěváka The Rolling Stones Micka Jaggera. Ten svým fanouškům vzkázal, že je zaneprázdněn a žádnou knihu psát nebude. "Raději budu dělat něco nového, najděte si to na Wikipedii," řekl.

Frontman britské rockové kapely The Rolling Stones Mick Jagger řekl, že v současné době nemá vůbec čas na to, aby svůj život zrekapituloval. Když se ho časopis The Hollywood Reporter zeptal, zdali nechce jít ve stopách svých rockových kolegů, Jagger odpověděl: "Podle mého je trh memoárovou literaturou přesycen. Raději budu dělat něco nového, točit filmy, dělat muziku, jezdit po koncertech," vysvětlil Jagger.

Keith Richards z Rolling Stones představuje autobiografickou knihu.

Keith Richards z Rolling Stones představuje autobiografickou knihu.

K sepsání vlastních vzpomínek ho nepřesvědčil ani úspěch knihy kolegy a kytaristy The Rolling Stones Keitha Richardse. Jeho kniha s prostým názvem Život vzbudila rozruch ještě před vydáním a z pultů knihkupců poté mizela neuvěřitelnou rychlostí.

Jagger to ale vidí jinak. "Pokud chce někdo vědět, co jsem dělal v roce 1965, může si to najít na Wikipedii. A to aniž by utratil peníze," dodal zpěvák.

Jagger nyní plánuje turné s kapelou The Rolling Stones a pracuje na několika filmových a televizních projektech. Produkuje například životopisný film o Jamesi Brownovi nebo Elvisu Presleym.

hmHana Mazancová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!