17. ledna 2013 8:22, aktualizováno  11:36 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nečasovo manželství je v krizi. Žijeme odloučeně, přiznal premiér

Prezident Václav Klaus (vpravo) a premiér Petr Nečas se 2. ledna 2012 v Lánech sešli k novoročnímu obědu, kterého se zúčastnily i jejich manželky Livia Klausová a Radka Nečasová (vlevo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Václav Klaus (vpravo) a premiér Petr Nečas se 2. ledna 2012 v Lánech sešli k novoročnímu obědu, kterého se zúčastnily i jejich manželky Livia Klausová a Radka Nečasová (vlevo). | foto: ČTK

PRAHA Manželství premiéra Petra Nečase prochází krizí. Předseda vlády deníku Blesk potvrdil, že již několik měsíců žije odděleně od své manželky Radky.

"Moje manželství prochází složitým obdobím. Dostali jsme se do obdobné situace jako řada jiných manželství. Už dlouhodobě nejsme schopni sladit naše představy o rodinném a pracovním životě," uvedl Nečas Blesku s tím, že již několik měsíců žije od manželky odděleně.

"Příčinou naší stávající rodinné situace není nikdo třetí. A to ani na mé straně, ani na straně mé ženy," uvedl Nečas. Dodal, že v této chvíli ještě nemá konkrétní představu, jak budou danou situaci řešit.

Nečasovi se spolu na veřejnosti objevovali jen zřídka. Mají spolu čtyři děti: Ondřeje, Tomáše, Terezu a Marii. Nejmladší dceři je deset let.

Prezident Klaus a předseda vlády Nečas se v doprovodu manželek sešli k tradičnímu společnému novoročnímu obědu na zámku v Lánech na Kladensku.

Prezident Klaus a předseda vlády Nečas se v doprovodu manželek sešli k tradičnímu společnému novoročnímu obědu na zámku v Lánech na Kladensku.

Poslední oficiální společný snímek manželů Nečasových pochází z novoročního obědu s prezidentským párem 2. ledna 2012. Letos už premiér ani jeho choť na oficiální recepci nepřišli. „Příčinu neúčasti nemá pan premiér důvod veřejně komentovat,“ podotkl k tomu mluvčí vlády Michal Schuster.

Radka Nečasová se před médii skrývala a nedávala přímé rozhovory, novináři jí dali přízviska jako „paní neviditelná“ nebo „paní oběd byl vynikající“. Přesto se po Novém roce objevovaly informace, že v premiérově manželství to skřípe.

ČTĚTE TAKÉ:

„Já panu premiérovi do obýváku nevidím, ale přijde mi podivné, že odmítá pozvání, která vyžadují přítomnost partnera,“ naznačil deníku Blesk předseda Senátu Milan Štěch.

I na takové poznámky odmítl Nečas skrze svého mluvčího reagovat. Vyhýbavý byl premiér i v rozhovoru pro Lidové noviny 12. ledna. „Občas se stane, že prostě z nějakých důvodů se nemůže něco uskutečnit,“ vyjádřil se k novoroční absenci na Hradě.

„Byla by první, která by mě upozornila, kdybych se začal měnit“

Petr Nečas si na harmonických vztazích v rodině vždy zakládal.  Když měl v roce 1997 ve vládě Václava Klause nahradit ministra vnitra Jana Rumla, nabídku nejprve přijal, ale hned druhý den nový post odmítl právě z rodinných důvodů.

„Musel jsem se rozhodnout z hodiny na hodinu, nemohl jsem nabídku zvážit, probrat s rodinou. A já jsem především manžel a otec. Vyčítám si, že jsem nejdříve řekl ano, ne to, že jsem pak odmítl,“ vysvětloval tehdy Nečas svůj nečekaný obrat.

V té době o manželce hovořil jako o důležité zpětné vazbě, která ho drží při zemi. „Vždy mě dokáže dostat do reality, byla by první, která by mě upozornila, kdybych se začal měnit,“ tvrdil před 16 lety Nečas, jakožto předseda sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost.

Oficiální prohlášení manželů Nečasových

Můžeme potvrdit, že naše manželství prochází složitým obdobím. Dostali jsme se do obdobné situace jako řada jiných manželství. Už dlouhodobě nejsme schopni sladit naše představy o rodinném a pracovním životě, byť jsme se o to oba poctivě snažili. Proto už několik měsíců žijeme odloučeně. V tuto chvíli nemáme konkrétní představu, jak tuto situaci budeme nadále řešit. Nicméně naším primárním zájmem zůstává zachování vzájemného respektu a vztahu k našim dětem. Předem děkujeme za pochopení a respektování soukromí členů naší rodiny.

                                                             Petr Nečas, Radka Nečasová

Lidovky.cz