16. února 2010 18:55 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nedvědovy kopačky i hokejka hrdiny z Nagana pomůžou Haiti

Kopačky Pavla Nedvěda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kopačky Pavla Nedvěda | foto: www.prohaiti.cz

PRAHA Hokejová hůl Vladimíra Růžičky, klaunský nos Bolka Polívky nebo třeba šperkovnice herečky Kláry Issové. To vše je v těchto dnech k mání v internetové charitativní dražbě, jejíž výtěžek půjde na pomoc zemětřesením zničenému Haiti. A součet nabídek za neobvyklé zboží se už vyšplhal na více než sto tisíc korun.

Aukce s názvem ProHaiti.cz běží pod záštitou neziskové organizace ADRA od 8. února a zapojily se do ní už desítky známých osobností. "Peníze půjdou na dlouhodobý rozvojový projekt," říká šéf aukce Martin Čáslavka s tím, že se za výtěžek na Haiti postaví třeba nová střední škola.

A dražit je opravdu co. Největší zájem je zatím například o kopačky fotbalisty Pavla Nedvěda, archivní vína šéfkuchaře Emanuella Ridiho nebo fonendoskop lékaře Aliho Amiriho známého z pěvecké soutěže SuperStar.

Mezi nejkurióznější dražené předměty pak bezpochyby patří papírový dvojník Tomáše Hanáka v životní velikosti. "Loučil jsem se s ním bolestně, ale pokud přinese nějakou kačku," směje se herec a moderátor.

Známé ženy pak do aukce nejčastěji věnovaly šperky nebo šaty. "Rozmýšlela jsem se mezi obrazy, ale nakonec jsem se rozhodla, že bude nejlepší dát něco opravdu osobního," říká moderátorka Ester Janečková, která se vzdala róby zfestivalu v Karlových Varech.

Do aukce se zapojil i bývalý prezidentský pár. Třeba Václav Havel věnoval podepsanou knihu Občan Vaněk. Dražit věci na ProHaiti.cz je možné až do 12. března.

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA KVALITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč