20. ledna 2010 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nejpřitažlivější žena roku? Neokoukaná herečka Chriquiová

Americká herečka Emmanuelle Chriquiová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americká herečka Emmanuelle Chriquiová. | foto: ČTK/AP

LOS ANGELES Kanadskou herečku Emmanuelle Chriquiovou zvolili čtenáři pánského internetového magazínu AskMen.com nejpřitažlivější ženou roku.

K prestižnímu ocenění v žebříčku Top 99 nejžádoucnějších žen roku 2010 dopomohla skutečnost, že její tvář není takzvaně profláknutá, ale naopak neokoukaná, protože se příliš neobjevuje v časopisech zaměřených na celebrity.

První desítka žebříčku Top 99 nejpřitažlivějších žen roku 2010:

1. Emmanuelle Chriquiová (loni 12.)
2. Marisa Millerová (3.)
3. Kate Beckinsaleová (10.)
4. Alessandra Ambrosiová (6.)
5. Jessica Albaová (15.)
6. Beyoncé (50.)
7. Penélope Cruzová (25.)
8. Cheryl Coleová (20.)
9. Eva Mendesová (1.)
10. Miranda Kerrová (46.)

Dvaatřicetiletá herečka, jejíž rodiče jsou maročtí židé (odtud její exotické jméno i vzhled), se narodila 10. prosince 1977 v Montrealu a ve dvou letech se s rodinou přestěhovala do Toronta, kde také vyrostla. Popularitu si získala především díky televiznímu seriálu Vincentův svět.

Podle magazínu má Chriquiová takové kvality, že by si ji většina mužů přála mít za manželku nebo přítelkyni.

Pomyslný titul nejpřitažlivější ženy přebírá Chriquiová od loňské vítězky Evy Mendesové. Ta letos skončila devátá. Mezi předchozími vítězkami ankety přitažlivých a půvabných žen, která letos slaví desetileté výročí, figurují Katherine Heiglová, Beyoncé, Jessica Albaová nebo Adriana Limaová.

Britská herečka Kate Beckinsaleová.

Na druhém místě letos figuruje americká modelka Marisa Millerová a na třetím je britská herečka Kate Beckinsaleová.

Americká modelka Marisa Millerová.

Takové celebrity, jako jsou například Paris Hiltonová nebo Britney Spearsová, jichž jsou média plná, se v žebříčku magazínu AskMen.com vůbec nevyskytují. Podle šéfredaktora magazínu Jamese Bassila je to proto, že jim už chybí jakákoli tajemnost nebo záhadnost. Lidé prý mají pocit, že více už ukázat ani říci nemohou.

ČTK, Lidovky.cz