6. listopadu 2018 10:16 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nejpřitažlivějším mužem světa je podle časopisu People herec Idris Elba, možná budoucí James Bond

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Nejpřitažlivějším mužem světa je letos podle časopisu People britský herec... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejpřitažlivějším mužem světa je letos podle časopisu People britský herec... | foto: ČTK

Los Angeles Nejpřitažlivějším mužem světa je letos podle časopisu People britský herec Idris Elba, o kterém se spekuluje jako o příštím představiteli agenta 007 Jamese Bonda. Titul nejvíce sexy muže planety uděluje časopis každý rok, Elba na trůnu vystřídal loňského „laureáta“, amerického countryového zpěváka Blakea Sheltona.

Šestačtyřicetiletého Elbu zpráva o vítězství velice potěšila. „Říkal jsem si: No páni, to snad ne. Vážně?,“ citoval jeho první reakci časopis People. „Podíval jsem se do zrcadla, zkontroloval jsem to a řekl si: Vážně jseš celkem sexy ?. Ale upřímně, byl to prima pocit. Bylo to hezké překvapení a určitě mi to zvedlo sebevědomí,“ žertoval herec, který poskytl videorozhovor pro americkou televizní show Jimmyho Fallona.

Elba vyrostl jako syn afrických imigrantů na východě Londýna, jako herec se začal prosazovat v 90. letech. V Británii patří k největším filmovým hvězdám, pronikl ale i do Hollywoodu. Hrál například v akčních snímcích Thor, Pacific Rim - Útok na zemi či v sérii Avengers. Za ztvárnění role detektiva v krimiseriálu Luther dostal Zlatý glóbus, na stejnou cenu byl nominován i jako protagonista životopisného filmu Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě.

Do povědomí veřejnosti pronikl Elba nejvíce jako možný nástupce Daniela Craiga ve filmové sérii o Jamesi Bondovi. Produkce zatím jeho jméno nepotvrdila, on sám ale fanoušky v létě navnadil příspěvkem na Twitteru, v němž napsal: „Jmenuji se Elba, Idris Elba.“

ČTK
  • 2Diskuse

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na Lidovky.cz