Úterý 18. února 2020svátek má Gizela 4 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Největší politický vliv z celebrit má Angelina Jolie

Britská královna udělila herečce Jolie šlechtický titul. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská královna udělila herečce Jolie šlechtický titul. | foto: Reuters

Angelina Jolie nedávno oznámila, že zvažuje vstup do vysoké politiky, má však obavy o to, aby byla brána vážně. Podle nedávného průzkumu veřejného mínění si však nemusí dělat starosti, má totiž největší politický vliv ze všech celebrit.

Jolie získala v hlasování 28%, stejného výsledku dosáhl podle průzkumu společnosti YouGov ještě irský zpěvák a politický aktivista Bob Geldof. Jolie už od roku 2001 působí jako čestný velvyslanec OSN, za tuto činnost ji nedávno britská královna vyznamenala čestným rytířským titulem. 

Britská královna Alžběta II. udělila oscarové herečce a humanitární vyslankyni...
Angelina Jolie navštívila místo, kde v září došlo k tragédii - při potopení...
abú Bakr Bagdádí při projevu
Angelina Jolie v Bosně.

„Když se zapojujete do humanitárních misí, je vám jasné, že z toho nemůžete vynechat politiku,“ řekla Jolie pro magazín Vanity Fair. „Pokud chcete přinést skutečnou změnu, musíte přijmout odpovědnost za své jednání.“ Dodala, že si je vědoma své popularity jako herečky a že právě to by mohlo stát její politické kariéře v cestě.

K TÉMATU:

Kromě svého působení v OSN natočila Jolie dokument o Keni a v roce 2007 napsala článek pro Washington Post, který odsuzoval genocidu v Dárfúru a volal po intervenci USA a dalších zemí. Zapojovala se také do různých kampaní v Afghánistánu, Haiti nebo Kambodži a je spoluzakladatelkou organizace zabývající se domácím násilím.

Druhé místo za Jolie a Geldofem obsadila Emma Watson. Někdejší čestný vyslanec OSN George Clooney skončil na pátém místě. 

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

SOUTĚŽ: Vyhrajte erotické pomůcky a užijte si Valentýna na maximum
SOUTĚŽ: Vyhrajte erotické pomůcky a užijte si Valentýna na maximum

Vyhrajte vibrátor nebo sadu venušiných kuliček od Sexshopik.cz a připravte se na slastné, vášnivé a hravé chvilky. Radost výhra přinese vám i partnerovi.