3. května 2015 21:05 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nejznámějších sportovní pár už není spolu. Woods a Vonnová se rozešli

Tiger Woods s expřítelkyní Lindsey Vonnovou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods s expřítelkyní Lindsey Vonnovou | foto: ČTK/AP

LOS ANGELES Po téměř třech letech skončil vztah americké lyžařky Lindsey Vonnové a golfisty Tigera Woodse. Na svém facebookovém profilu o tom informovala nejlepší závodnice historie Světového poháru.

„Po téměř třech letech s Tigerem jsme se vzájemně rozhodli ukončit náš vztah. Vždy bude ctít vzpomínky, které jsme společně vytvořili. Bohužel oba vedeme neuvěřitelně rušný život, který nám zabírá většinu našeho času. Vždy bude obdivovat a respektovat Tigera. On a i jeho rodina budou mít vždy zvláštní místo v mém srdci,“ uvedla na svém facebookovém profilu Vonnová.  

Je to tak další rána pro Tigera Woodse, který se poprvé po 18 letech nevešel do elitní stovky světových golfistů. Jeho pád odstartoval rozvod v roce 2010, kdy skončilo manželství se švédskou modelkou Erin Nordegrenovou, s níž měl dvě děti. „Mrzí nás to, ale přejeme jeden druhému jen to nejlepší,“ uvedl kdysi slavný pár ve společném prohlášení, které citoval magazín People.

Woodsův pádu pomohly také jeho sexuální skandály, které byly propírány v bulvárních médiích. V nich jeho milenky popisovaly praktiky, které po nich golfista údajně vyžadoval.  „Byl perverzní, po sexu s ním jsem si připadala jako kus hadru,“ líčila podrobně jedna z Woodsových sexuálních partnerek. „Měl rád, když jsem mluvila sprostě. U toho mě tahal za vlasy.“

Americká sjezdařka Lindsey Vonnová.
Lindsey Vonnová, Tiger Woods a děti bývalé golfové jedničky.

Charismatický chlapík přiznal, že svoji manželku podváděl s dvanácti milenkami a mnoha dalšími prostitukami. Veřejně se omluvil, ale manželství ani svoji pověst nezachránil. Aféra, kvůli niž přišel o řadu sponzorů, ho údajně připravila o 50 milionů dolarů.

Vonnová letos prožila skvělou zimu, když se stala nejúspěšnější lyžařkou historie Světového poháru. Triumfem v superobřím slalomu v Cortině d´Ampezzo dosáhla v lednu na rekordní 63. vítězství v seriálu a překonala 35 let staré maximum rakouské sjezdařky Annemarie Moserové-Pröllové.