10. července 2015 6:25 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nenechte zabíjet velryby, žádá ruského prezidenta Pamela Andersonová

Pamela Andersonová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pamela Andersonová | foto: Reprofoto

Americká herečka Pamela Anderson napsala otevřený dopis ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Chce ho tak donutit, aby učinil kroky směřující proti trhu s velrybím masem. Zejména by mělo jít o zákaz průjezdu nákladních lodí převážejících velrybí maso ruskými vodami.

Například nákladní loď Winter Bay dokáže převézt severní cestou z Islandu do Japonska více než 1700 tun masa ohrožených plejtváků, uvedla The Sea Shepard Conservation Society (SSCS), nezisková mezinárodní společnost zabývající se ochranou mořského ekosystému. Organizace rovněž uvedla, že loď Winter Bay v současnosti kotví v přístavu v norském Tromsø. 

Pamela Anderson je jednou z předních osobností zabývajících se ochranou zvířat a v srpnu založila svou vlastní nadaci The Pamela Anderson Foundation. Dále se například odmítla zúčastnit masové výzvy ALS Ice Bucket Challenge, a to z toho důvodu, že Asociace proti ALS dotuje experimenty pro vývoje léku proti této nemoci, při kterých jsou myším vrtány do hlav díry.

Pamela Andersonová
Pamela Andersonová

Herečka z Pobřežní hlídky vyzvala ruského prezidenta, aby zakázal přístup lodi Winter Bay do ruských vod. „Věřím, že oba sdílíme společnou lásku ke zvířatům a hluboký respekt k přírodě. Z toho důvodu bych vás chtěla osobně vyzvat jménem ohrožených plejtváků. Prezidente Putine, můžete zastavit přepravu velrybího masa tím, že zakážete této nákladní lodi při cestě do Japonska vstup do ruských vod. Se vší úctou Vás žádám, abyste zvážil prošetření této lodní dopravy a udělal vše, co je ve Vašich silách k zastavení těchto nákladů plujících do Japonska,“ napsala herečka Putinovi. 

apeAlena Pecháčková

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz