4. března 2019 13:00, aktualizováno  16:45 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel frontman The Prodigy Keith Flint. Podle spoluzakladatele kapely spáchal sebevraždu

Keith Flint. Vokalista a tanečník The Prodigy je pro svůj ďábelský vzhled... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Keith Flint. Vokalista a tanečník The Prodigy je pro svůj ďábelský vzhled... | foto: Getty Images

Ve věku 49 let zemřel zpěvák populární britské skupiny The Prodigy Keith Flint. Podle zpravodajského serveru BBC ho dnes ráno našli mrtvého v jeho domě ve městě Dunmow v hrabství Essex. Spoluzakladatel kapely The Prodigy Liam Howlett na Instagramu napsal, že Flint spáchal sebevraždu. Vyšetřovatelé tuto informaci zatím nepotvrdili.

„V nejhlubším šoku a se smutkem můžeme potvrdit smrt našeho bratra a nejlepšího přítele Keithe Flinta. Skutečného průkopníka, inovátora a legendy. Navždy nám bude chybět,“ napsala skupina The Prodigy na svém Twitteru.

04.března 2019 v 13:32, příspěvek archivován: 04.března 2019 v 16:46

It is with deepest shock and sadness that we can confirm the death of our brother and best friend Keith Flint. A true pioneer, innovator and legend. He will be forever missed. We thank you for respecting the privacy of all concerned at this time. https://t.co/nQ3Ictjj7t

„Ty zprávy jsou pravdivé, nemohu uvěřit, že to říkám, ale náš bratr Keith si vzal o víkendu život,“ napsal na oficiálním instagramovém účtu kapely The Prodigy Liam Howlett.

Policie byla do Flintova domu přivolána dnes krátce po 09:00 SEČ, uvedl mluvčí policie v Essexu. Zpěvák byl na místě prohlášen za mrtvého. Už od počátku vyšetřovatelé uváděli, že nic nenasvědčuje tomu, že by smrt nastala za podezřelých okolností. Informaci o sebevraždě nicméně zatím nepotvrdili.

Flint známý svou punkovou vizáží se v 90. letech stal ikonou hudební scény. Ke skupině The Prodigy se připojil v roce 1990 jako tanečník a později se stal jejím frontmanem. Jeho hlas se proslavil zejména písněmi Firestarter a Breathe, které patří mezi nejznámější hity skupiny.

Úctu zpěvákovi už vyjádřila řada osobnostní hudební scény, mimo jiné například Ed Simons z britského dua The Chemical Brothers, které podobně jako The Prodigy tvoří elektronickou hudbu. Flinta označil za skvělého muže. Smutek vyjádřila i britská zpěvačka Beverley Knightová, podle níž byl Flint dokonalý. „Právě jsme ztratili titána,“ napsala na Twitteru.

Zpěvák skupiny The Prodigy na festivalu Rock For People 2012.
Rock for people - čekání na Prodigy.

Skupina The Prodigy koncertovala několikrát i v České republice. Loni v létě byla hlavní hvězdou festivalu Rock for People v Hradci Králové.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)