9. ledna 2017 15:59 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Slovenská ‚hvězda‘ Mojsejová se díky svatbě s věřitelem vyhne vězení

Šéfka Nora Mojsejová je úspěšná slovenská podnikatelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfka Nora Mojsejová je úspěšná slovenská podnikatelka | foto: Sefka.czReprofoto

BRATISLAVA Slovenská televizní postavička, podnikatelka a bývalá politička Nora Mojsejová se v sobotu potřetí vdala. Sňatek s podnikatelem Františkem Kabrheľou ji může zachránit od desetiletého trestu odnětí svobody

Nora Mojsejová je na Slovensku známou televizní postavičkou, podnikatelkou, bývalou političkou a vězeňkyní. Její politická kariéra neměla dlouhého trvání. Své voliče se snažila ovlivňovat pomocí videí nahraných na web Youtube, která zdobila nepřeberná množství vulgarismů. Hlavním tahounem její politické kampaně byl boj proti korupci a upozorňování na daňové úniky slovenských politiků. V září roku 2013 si šla Mojsejová za daňové podvody sednout do vězení, kde strávila třináct měsíců.

Nyní slovenské „divě“ opět hrozí cela. Tentokrát by si měla odpykat desetiletý trest. V roce 2008 si od slovenského podnikatele Františka Kabrheľa půjčila přes osm set tisíc eur, které nevrátila. Soudní líčení doprovázela emotivní slovní přestřelka. Kabrheľa se o Mojsejové vyjádřil jako o zlodějce, lhářce a podvodnici.

Mezi dvojicí však došlo k usmíření, které bylo druhou lednovou sobotu oslaveno svatbou. Nora Mojsejová podle svého vyjádření přijala jméno svého manžela. Reportéři slovenské televize Markíza se snažili Kabrheľovou (Mojsejovou) konfrontovat, ta informace potvrdila.

Předpokládá se, že Kabrheľa nebude souhlasit s rozhodnutím soudu o uvěznění jeho manželky. Slovenská legislativa totiž narozdíl od české nevyžaduje, aby byl pachatel trestného činu osobou blízkou oběti již v době spáchání trestného činu. Je tedy na uvážení soudu, zda bude podnikatelka na svobodě krmit svoje čivavy lososem servírovaným na růžovém porcelánu, nebo počítat dny v Košické věznici.

Najdete na Lidovky.cz