30. ledna 2017 7:29 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nová Miss Universe pochází z Francie. Češka se do top třicítky nedostala

Nová Miss Universe pochází z Francie. Jmenuje se Iris Mittenaereová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová Miss Universe pochází z Francie. Jmenuje se Iris Mittenaereová. | foto: Reuters

MANILA Novou Miss Universe se stala Francouzka Iris Mittenaereová. Druhou nejkrásnější dívkou se v klání ve filipínské Manila stala Haiťanka Raquel Pélissierová a třetí skončila Kolumbijka Andrea Tovarová. Česká Miss 2016 Andrea Bezděková se do první třináctky z více než osmdesátky účastnic neprobojovala.

Čtyřiadvacetiletá francouzská tmavovláska převzala korunku od vítězky předchozího ročníku Filipínky Pii Alonzové Wurtzbachové. Nová Miss Universe neskrývala překvapení, jistě však nezažila takový šok jako před rokem její předchůdkyně.

Finále se zúčastnila i česká zástupkyně (druhá zprava). Do top 30 se ale...
Francouzka neudržela slzy.

Na předchozím galavečeru, který se konal v prosinci 2015 v americkém Los Angeles, se totiž moderátor Steve Harvey spletl a vyhlásil novou Miss Universe na poprvé špatně. Dnešní večer moderoval opět Harvey, který hned na úvod všechny ujistil, že tentokrát bude vše v pořádku.

Čtvrtou nejkrásnější dívku soutěže Miss Universe Mary Esther Wereovou z Keni moderátor zaskočil otázkou na současného amerického prezidenta Donalda Trumpa, který mimochodem do předloňska tuto soutěž vlastnil. „Politika...aaa, tak dobře,“ odpověděla Keňanka, která nakonec vyjádřila naději, že Trump bude schopný národ sjednotit.

30.ledna 2017 v 03:59, příspěvek archivován: 30.ledna 2017 v 07:39

Miss FRANCE Iris Mittenaere is the #65thMissUniverse! https://t.co/mFni4SHjS5

ČTK

Najdete na Lidovky.cz