Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie -2 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Novou Českou Miss se stala osmnáctiletá studentka Jitka Válková

Česká Miss 2010 Jitka Válková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká Miss 2010 Jitka Válková | foto: Reprofoto

PRAHA Českou Miss 2010 se stala 18letá Jitka Válková z Náramče na Třebíčsku. Kráska z Moravy se tak může začít chystat na soutěž Miss Universe. Devatenáctiletá Veronika Machová z Rokycan získala titul Česká Miss World. Posluchačka Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy bude naši zemi reprezentovat na světové soutěži krásy Miss World.

Studentku katolického gymnázia Jitku Válkovou zvolili nejkrásnější dívkou podle procentuálního poměru SMS zpráv přesvědčivě svými hlasy diváci. Mladá brunetka prý přitom vítězství vůbec nečekala.

"Kamarádka mi řekla, že bych to mohla zkusit, a najednou jsem postupovala a postupovala a teď stojím tady," uvedla v rozhovoru s novináři. Nejvíc se prý těší na cestování, které jí dnes nabytý titul přinese.

Českou Miss 2010 se stala 18letá Jitka Válková
Česká Miss 2010 Jitka Válková

Odborná porota, které předsedal belgický herec Jean-Claude Van Damme, pak zvolila Českou Miss World Veroniku Machovou. "Jsem šťastná a doufám, že to bude co nejlepší, takže se budu určitě snažit," uvedla Machová ke své plánované účasti na světové soutěži krásy.

Od dnešní výhry kromě cestování očekává i to, že nakoukne do světa showbyznysu, po vyhlášení se však nejvíc těšila, až obejme rodinu. Machovou za nejkrásnější dívku zvolili i posluchači rádia Frekvence 1 a čtenáři deníku Blesk.

Veronika Machová se stala Českou Miss World
Česká Miss World Veronika Machová

Obě vítězky získaly kromě účasti na světových soutěžích krásy ceny v hodnotě několika milionů korun. Soutěž moderoval Libor Bouček. Do hlediště Thámovy haly v pražském Karlíně zavítali i bývalý český prezident Václav Havel a jeho manželka Dagmar. Přehlídku mladé krásy si nenechala ujít ani topmodelka Tereza Maxová známá svou úspěšnou charitativní prací.

Tradiční rozhovory s finalistkami letos vystřídal filmový sestřih z netradičních disciplín, které adeptky na královnu krásy absolvovaly. Ve stylu amerického televizního pořadu Faktor strachu musely dívky například nakrmit z ruky lva, ochutnat syrové pštrosí vejce, seskočit v tandemu s padákem z letadla nebo si vyzkoušet bungee jumping.

Finalistky České Miss 2010

Připravenost na případnou profesi modelky prověřila přehlídka společenských šatů. Krásky se promenovaly v extravagantních modelech, jejich součástí byly například dřevěná obruč, klobouk gigantických rozměrů nebo obří nařasená sukně. Róby ušili studenti oděvních škol z celé republiky. Projekt zaštiťovala návrhářka Jana Berg.

Korunku vítězkám nasadila někdejší hvězda akčních filmů, belgický herec Jean-Claude Van Damme. V porotě s ním zasedly také třeba moderátorky Halina Pawlowská, Adela Banášová nebo Leoš Mareš.

,

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

Proč je moje pračka lepší než ta vaše: Praní konečně zajímalo i mého chlapa
Proč je moje pračka lepší než ta vaše: Praní konečně zajímalo i mého chlapa

Upřímně – všechno, co zkracuje čas nad domácími pracemi, vítám s otevřenou náručí! To dokazuje i pračka AEG 7000 series, která mi ušetřila dobu...