1. dubna 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nový šéf Applu je u podřízených oblíbenější než Jobs

Šéf Applu Tim Cook zahajuje prezentaci nového iPhonu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Applu Tim Cook zahajuje prezentaci nového iPhonu | foto: Reuters

SAN FRANCISCO Nový generální ředitel americké společnosti Apple Tim Cook si patrně získal ještě větší oblibu u svých podřízených, než jeho legendární předchůdce Steve Jobs, který po dlouhé nemoci zemřel loni v říjnu. Vyplývá to z průzkumu agentury Glassdoor, která zveřejnila na své stránce žebříček nejoblíbenějších šéfů.

Cook nasbíral u svých zaměstnanců 97 procent pozitivních hodnocení, což je o dva procentní body více, než kolik obdržel Jobs před rokem.

"Zatímco mnoho lidí spekulovalo o přijetí, kterého se mělo Timu Cookovi dostat od zaměstnanců, a o tom, jakým způsobem povede technologický gigant, vypadá to, že si vede dobře," konstatoval Glassdoor.

ČTĚTE TAKÉ:


Za úspěchem Cooka je možné vidět například to, že Apple začne letos poprvé od roku 1995 vyplácet dividendy a zahájí program zpětného odkupu svých akcií. Výrobce populárních telefonů iPhone a tabletů iPad tímto způsobem mezi akcionáře rozdělí během příštích tří let zhruba 45 miliard dolarů (837 miliard Kč) z téměř 98 miliard dolarů hotovosti, kterou svými zisky po letech nahromadil.

Steve Jobs na snímku z 6. června 2011.

Steve Jobs na snímku z 6. června 2011.

Apple je nejcennějším veřejně obchodovaným podnikem na světě a za poslední dva měsíce výrazně zvýšil náskok před druhou firmou v pořadí, ropným koncernem Exxon Mobil.

O druhé místo v žebříčku Glassdoor se podělili s 95 procenty podpory šéf auditorské firmy Ernst & Young Jim Turley a generální ředitel výrobce výpočetní techniky Qualcomm Paul Jacobs.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!