Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
15. ledna 2015 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nový snímek Angeliny Jolie o válečném letci uvedou kina na začátku února

Angelina Jolie po konferenci v Sydney k novému filmu Nezlomní. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angelina Jolie po konferenci v Sydney k novému filmu Nezlomní. | foto: Reuters

PRAHA Americká herečka Angelina Jolie natočila podle scénáře bratrů Joela a Ethana Coenových svůj druhý celovečerní film. Má název Nezlomný (Unbroken) a v českých kinech se objeví od 5. února.

Na pražské projekci představila ve středu válečné drama společnost Cinemart.

Film líčí neuvěřitelný životní příběh slavného amerického olympionika, válečného letce, trosečníka a válečného zajatce Louise Zamperiniho. Trvalo skoro sedmdesát let, než ho někdo zvěčnil na filmovém plátně. Podkladem byla stejnojmenná kniha Laury Hillebrandové o vítězství nad utrpením a síle lidského ducha. Vyšla v roce 2010 a v USA se jí prodaly přes čtyři miliony výtisků. Česky ji vydalo o rok později nakladatelství JOTA; připravuje se reedice s filmovou obálkou.

ČTĚTE TAKÉ:


Kniha popisuje osudy tohoto olympijského běžce, který v Berlíně v roce 1936 ohromil i Hitlera, válečného hrdiny, který po zřícení letadla během 2. světové války přežil 47 dnů na záchranném člunu a poté byl Japonci poslán do zajateckého tábora. Ztvárnil ho třiadvacetiletý britský herec Jack O´Connell.

„Myslím, že přesně takové příběhy dneska potřebujeme. Příběhy lidí, kteří prošli temnotou a dostali se zpátky na světlo. Můžou nám pomáhat, inspirovat nás, umožňují nám vidět svět z té lepší stránky,“ řekla režisérka, která byla i producentkou více než dvě hodiny trvajícího filmu. Do štábu přizvala na Oscara jedenáctkrát nominovaného kameramana Rogera Deakinse (Skyfall, Tahle země není pro starý), architekta Jona Hutmana (Lepší pozdě nežli později, Cizinec) či skladatele Alexandra Desplata (Králova řeč, Podivuhodný případ Benjamina Buttona).

Zamperini zemřel loni v červenci ve věku 97 let. Když se po válce vrátil domů do Kalifornie, trpěl posttraumatickou stresovou poruchou. Čtyři roky po svém věznění bojoval s panickou úzkostí a alkoholismem. V roce 1949 přijal křesťanství a věnoval se šíření spirituality. Odjel dokonce zpět do Japonska, aby se se svými mučiteli usmířil.

Snímek odehrávající se v malém americkém městečku 20. let, v Berlíně roku 1936, na Havaji, v Pacifiku a ve dvou japonských zajateckých táborech, celý vznikl v Austrálii, první klapka se ozvala v říjnu 2013.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

VYZKOUŠENO: Baví děti chytré vějíře?
VYZKOUŠENO: Baví děti chytré vějíře?

Učit se zábavnou hrou, to je ideální pro každé dítě, viďte? S dobrými pomocníky to jde jedna báseň, jako třeba s Chytrými vějíři, které jsme s dětmi vyzkoušeli.