9. března 2012 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Radka Nečasová: O paní 'oběd byl vynikající' nikdo nic neví

Radka Nečasová se svým mužem Petrem v roce 1984 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radka Nečasová se svým mužem Petrem v roce 1984 | foto: archiv Petra Nečase

Jediná veřejná aktivita manželky současného premiéra spočívá v tom, že jednou do roka recituje z jídelního lístku. Vypátrat nějaké podrobnosti o jejím životě je téměř nemožné.

V nemnoha rozhovorech, které dala před volbami v roce 2010, Radka Nečasová vyjádřila přesvědčení, že pokud se její manžel stane premiérem, ona svou roli zvládne.

Po necelých dvou letech je zřejmé, že svou roli nezvládla, lépe řečeno že žádnou roli po boku svého manžela nehraje. Společenských, politických či diplomatických akcí se neúčastní - s výjimkou tradičního novoročního oběda s prezidentem republiky. Na následujícím brífinku pak novinářům recituje z jídelního lístku a komentuje to slovy: "Oběd byl vynikající."

Radka Nečasová (fotografie z roku 2006)

Radka Nečasová v předvolebním časopisu ODS, 2006

Livia Klausová i Radka Nečasová dostaly tradičně květiny.

Setkání u novoročního obědu v Lánech - Nečasovi a Kluasovi, 2011

Zda se paní Nečasová někde ve skrytu věnuje třeba charitě, nelze zjistit: premiér Nečas vzkazuje přes svého tiskového mluvčího, že otázku "nechá bez odpovědi".

Další díl unikátního seriálu najdete v magazínu Pátek, páteční příloze Lidových novin.

Petr Zídek

Autor

Petr Zídekpetr.zidek@lidovky.czČlánky