28. července 2017 12:25 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

OBERMANNOVÁ: Konečně pátek? Budu koukat na filmy a koupím si knížky na dovolenou

Irena Obermannová, Konečně pátek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Irena Obermannová, Konečně pátek. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Konečně budu z chalupy chvíli v Praze, takže si doplním filmy z Varů, kde jsem letos byla jenom na otočku, abych tam prezentovala seriál Trapný padesátky. Chci vidět film Pěkně blbě, protože sama ráda kloubím pokleslý žánr se zásadnějším sdělením a natočit romantickou komedii o lásce mladého muslima a Američanky je skvělý nápad, ne každý muslim je terorista, ale ne každý to ví.

Také chci vidět dokument od Víta Klusáka Svět podle Daliborka, protože přesně o lidech, jako je Daliborek, se má točit. Také zajdu na Axolotl Overkill, co ho natočila čtyřiadvacetiletá holka, a mě zajímá, co si myslí.

Konečně si koupím knížky na dovolenou, což je rituál určený k umocnění těšení se na dovolenou. Určitě to bude Magický průvodce městem nad pahorkem, protože Literární spolek Laury Sněžné je jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četla, a to nejenom proto, že mám sama podobný spolek, na kterém se rovněž dějí nadpřirozené věci, ale především proto, že miluju podivnosti. Proto koupím také knížku Vítejte v Autistánu od Josefa Schovance, jeho O kolečko míň mě nadchlo, protože další podivnost, která mě zajímá, se nazývá Aspergerův syndrom a trpí jím hrdinka mé detektivky Dobré Duše.

Konečně odjedu z Česka, i když prázdniny na chalupě považuji za ten nejlepší odpočinek, zvláště pak proto, že při něm můžu konečně nerušeně pracovat, tedy psát a snít, což je činnost, kterou ke své práci nutně potřebuji. Pojedu se svým tříměsíčním vnoučkem do Maroka a budu ho od pláže Atlantiku přinášet dceři na kojení. Oba jeho rodiče totiž budou v Rabatu točit dokument. Těším se, že díky nim poznám tuto muslimskou zemi a její kulturu neturisticky. Z Maroka následně pojedu přes Paříž rovnou do Francie, kde na druhé straně Atlantiku v městečku Mescher nedaleko Bordeaux povedu svůj literární salon, což ve skutečnosti znamená, že tam budu vyučovat tvůrčí psaní v uměleckém campu, kam jezdívaly francouzské květinové děti „dělat lásku, ne válku“ a kam jezdíval i Michel Houllebecq, který o tom napsal ve své skvělé knize Elementární částice. Teď tam jezdím já a vy můžete taky.

IRENA OBERMANNOVÁ

Příběhy ze života: Které nás chytly za srdce?
Příběhy ze života: Které nás chytly za srdce?

Každý den vychází na eMiminu deníčky – vaše zápisky o vztazích, porodech a rodičovství. Letos přibyly i fejetony o životě a erotický příběh na pokračování. Který z deníčků se líbil vám?

Najdete na Lidovky.cz