16. listopadu 2017 10:51 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Okamurovy přifouknuté svaly. Na upravených fotkách z posilovny zapomněli narovnat sloupky

Fotografie Tomia Okamury vykazuje na několika místech známky zjevné manipulace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie Tomia Okamury vykazuje na několika místech známky zjevné manipulace. | foto: Facebook: Tomio Okamura - SPD/grafika Lidovky.cz

PRAHA Na oficiální Facebookové stránce Tomio Okamura (SPD) se v neděli objevily fotografie lídra strany v posilovně. Bystří návštěvníci si však v následujích dnech všimli, že snímky musely projít grafickou úpravou, která Okamurovi nejen přidala svaly, ale zároveň zdeformoval sloupky na posilovacích strojích v místech ramen.

„Ve zdravém těle zdravý duch, dnešní večer jsem strávil cvičením a je to skvělý pocit - jsem dobře připravený na další nabitý pracovní týden,“ stojí pod Okamurovými snímky.

12.listopadu 2017 v 22:48, příspěvek archivován: 15.listopadu 2017 v 15:06

Ve zdravém těle zdravý duch, dnešní večer jsem strávil cvičením a je to skvělý pocit - jsem dobře připravený na další nabitý pracovní týden. Přeji hezký večer

Jedna z fotografií, na které předseda SPD posiluje na stroji, je ale viditelně upravená tak, aby se zdálo, že má větší svaly a štíhlejší trup. Na grafický zásah upozorňují především podivně ohnuté sloupky. Snímku na profilu si okamžitě všimli diskutující a začali se bavit na Okamurův účet. Na fotomontáž názorně upozornil server Technet.cz, který ve čtvrtek přinesl i detailnější rozbor.

14.listopadu 2017 v 08:35, příspěvek archivován: 15.listopadu 2017 v 15:05

Podrobný pohled na nesrovnalosti na fotece Tomio Okamura - SPD. Stroj za levým ramenem je viditělně ohýbaný, což je zřejmě důsledek použití nástroje typu "Liquify" (laicky řečeno, došlo zde zřejmě k "nafouknutí"). Zelená linka ukazuje, jak by vypadala rovná přímka, červená linka kopíruje ohnutý stroj. Vpravo je pak pokus o odhad, jak by mohla vypadat původní fotka (na základě toho, jak intenzivní byla úprava.

Předseda SPD na posměšné komentáře ve středu zareagoval vyjádřením, které naznačuje, že jeho bicepsy na fotce nijak upraveny nebyly. „Originál fotky - kamarád ji ve fotoshopu zesvětlil, aby nebyla tak tmavá ,“ stálo v oficiální reakci pod facebookovou zprávou. Autor ji doprovodil originální fotografií před úpravami.

Tomio Okamura se vyjádřil ke komentářům diskutujících.

Server Lidovky.cz si nechal srovnat oba snímky v grafickém programu. Z něj je patrné, že nedošlo jen k zesvětlení, ale i k deformacím Okamurova těla.

I podle nezávislého odborníka je pouhé zesvětlení fotografie nesmysl. „Fotka možná zesvětlena byla, ale to by nijak nezkroutilo ten zakulacený sloupek od posilovacího stroje. Jiné sloupky jsou přitom rovné. Ten sval byl evidentně graficky upraven,“ doplňuje vysvětlení k fotomontáži grafička na volné noze Barbora Havrdová.

Příspěvek Tomia Okamury s fotkou z posilovny.
Příspěvek Tomia Okamury s fotkou z posilovny.

Lídr strany SPD zveřejnil svůj snímek z posilovny už v rámci své předvolební kampaně. Tehdy ve stranickém předvolebním časopise Na vlastní oči sám sebe popsal jako svobodného muže.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz