24. dubna 2014 10:09 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Hollywoodská lesbická svatba roku. Fosterová si vzala Hedisonovou

Jodie Fosterová na Glóbech oficiálně uvedla, že je lesbička. A dojala publikum. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jodie Fosterová na Glóbech oficiálně uvedla, že je lesbička. A dojala publikum. | foto: Reuters

Jednapadesátiletá herečka Jodie Fosterová poprvé v životě uzavřela manželství. Majitelka dvou Oscarů si po sotva roční známosti vzala svou přítelkyni, fotografku a herečku Alexandru Hedisonovou.

Podle agentury AP informace o jejich sňatku potvrdila mediální agentka Fosterové. Svatba se konala v Kalifornii, jejíž zákony umožňují uzavírání homosexuálních manželství.

Fosterová se podle časopisu E! seznámila se čtyřiačtyřicetiletou Hedisonovou loni v létě. Agentka Jennifer Allenová nyní uvedla, že se o víkendu vzaly. Kalifornie, kde obě ženy žijí, je jedním ze 17 států USA, které povolují manželské svazky osob stejného pohlaví.

Alexandra Hedison

O lesbické orientaci Fosterové se v hereckém světě vědělo dlouhodobě a herečka ji nijak záměrně neskrývala, veřejně se k ní přiznala až loni během předávání Zlatých glóbů, kde dostala cenu za celoživotní dílo. Se svou předchozí partnerkou Cydney Bernardovou žila bez uzavření zákonného svazku dvě desítky let. Společně vychovaly dva syny, které Fosterová porodila po umělém oplodnění.

Jodie Fosterová

Jodie Fosterová, herečka a režisérka, získala prestižní sošky Oscara za hlavní role ve filmech Znásilnění a Mlčení jehňátek. Na svém kontě má také několik oscarových nominací.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRO PROJEKTANT - SLABOPROUD

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 28 000 - 33 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz