23. září 2018 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Pacient ve finálním stádiu rakoviny si chtěl zahrát s předstihem Super Smash Bros. Ultimate. Nintendo mu vyhovělo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Postava Super Maria. Záběr ze hry Super Smash Bros. Ultimate. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Postava Super Maria. Záběr ze hry Super Smash Bros. Ultimate. | foto: youtube.com

Chrisovi Taylorovi je 21 let a trpí finálním stádiem rakoviny. Zároveň je fanouškem počítačových her a velmi stál o to zahrát si připravovanou hru společnosti Nintendo Super Smash Bros. Ultimate. Oficiální vydání hry je naplánováno na 7. prosinec 2018. Vzhledem k závažnosti Taylorova zdravotního stavu není ale jisté, jestli se tohoto data dožije.

Taylor trpí nádorovým onemocněním kostí. Nemoc mu byla diagnostikována před třemi lety. Podle svých vlastních slov vyzkoušel několik různých druhů léčby, zapojil se dokonce do dvou riskantních klinických studií, nemoc se ale nepodařilo zastavit.

Letos se rozhodl léčbu ukončit. „K tomuto rozhodnutí jsem došel pod vlivem několika různých impulzů. Celkově jsem vyzkoušel šest různých léčebných metod mé rakoviny. Žádná z nich neměla viditelný efekt, v jednom případě se můj stav dokonce zhoršil,“ napsal Taylor na svůj Twitter.

Podle prognózy jeho lékaře mu zbývá něco mezi třemi a šesti měsíci života. Vydání vytoužené konzolové hry by se tedy nemusel dočkat. Do dění se zapojili další fanoušci digitálních her, kteří si Taylorova příběhu všimli a začali společnost Nintendo upozorňovat na jeho situaci.

14.září 2018 v 18:34, příspěvek archivován: 23.září 2018 v 11:57

Hi @NintendoAmerica, @SpookyWoobler is a Smash fan who is bedridden with terminal cancer and a wish of his is to play Smash Ultimate before he passes. Time is an obvious factor, but is there anyway we can help make this dream come true. From a loyal Nintendo fan. Thank you

Nintendo nakonec na vzkazy na sociálních sítích zareagovalo. Ve čtvrtek se objevily na Taylorově twitterovém účtu fotografie, které ho zachycují, jak hraje vytouženou hru ve společnosti kamaráda a rodiny. Zástupci společnosti mu umožnili si chystaný titul na tři hodiny vyzkoušet. Nintendo odmítlo záležitost komentovat.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse