1. září 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Moderní a neformální. Papež se telefonem vyfotil s mládeží

Papež František se nechal vyfotit s mládeží chytrým telefonem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež František se nechal vyfotit s mládeží chytrým telefonem. | foto: ČTK

VATIKÁN Papež František opět prokázal svou otevřenost a bezprostřednost, když se ve Vatikánu neváhal připojit ke skupince mladých lidí při focení chytrým mobilním telefonem.

Snímek se poté podle listu The Telegraph začal rychle šířit po internetových sociálních sítích a je označován za první papežskou "selfie". To je výraz pro snímky, na kterých lidé vyfotí sami sebe. Fotografie byla pořízena telefonem jednoho z mladíků drženým v napřažené ruce.

Snímek se poté podle listu The Telegraph začal rychle šířit po internetových sociálních sítích a je označován za první papežskou

Snímek vznikl při setkání papeže se zhruba pěti stovkami mladých lidí, kteří se vydali na pouť z italské diecéze ležící 50 kilometrů jižně od Milána.

Papež František dává od svého nástupu do úřadu jasně najevo, že chce být v kontaktu s mladými lidmi a že hodlá posunout pontifikát do modernější a neformálnější éry.

Že se na formality neohlíží, ukázal nový vůdce katolické církve i ve středu, když se objevil v centru Říma v autě bez papežské vlajky či jiného označení a do místního kostela vstoupil s papežskou mitrou, tedy pokrývkou hlavy, zastrčenou v podpaží.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz