10. listopadu 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

PEKÁRKOVÁ: Případ ukradené lahve od vína

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Shutterstock

Šla jsem po ulici v naší čtvrti a bůh ví, na co jsem myslela. Každopádně jsem chlapa, který se proti mně řítil rychlostí sprintera, uviděla až na poslední chvíli. V ruce držel, co by mohl být klacek, železná trubka anebo taky nůž.

Už už to vypadalo, že do mě vrazí, ale stihla jsem zareagovat a ustoupila vlevo, tak jak se v Anglii vyhýbají vozidla i chodci.

Vzápětí jsme oba padli k zemi a po středoevropsku sprostě zakleli. I sprintující chlap byl přistěhovalec, jenže na rozdíl ode mě nepřejal základní anglické zvyklosti. I on se mi pokoušel vyhnout, ale ve směru doprava.

Zatímco jsme se pokoušeli rozplést končetiny, spočítat zranění a zase se vztyčit, přiřítil se k nám další člověk. Vrhl se po chlapovi, který zrovna vstával, jediným kopancem ho srazil zpátky k zemi a začal do něj bušit, až hekal bolestí.

Potom mi dvorně pomohl vstát a cudně mě oprašoval.

Celý výjev netrval víc než patnáct vteřin. Až když se zvířený prach usadil, hladina adrenalinu klesla a naražené koleno mě rozbolelo jako čert, pochopila jsem, co se přihodilo.

Sprintující chlap byl zloděj, shodou okolností z Polska, a nebezpečně vyhlížející předmět, který třímal v ruce, to byla flaška nejlepšího vína z indického obchůdku na rohu (stála 16,99 libry, na naše víc než pětistovku). Rozzuřený útočník, to byl majitel krámku. Zloděj si prý nechal ukázat jejich nejprestižnější červené, pak popadl flašku a dal se na úprk. Prchal jako gándů (to je neslušné slovo v hindí).

Lahev za £16,99 jako zázrakem pád přežila. A majitel obchůdku, dosud udýchaný z té honičky, mi nepřestával dojatě děkovat. Vždyť jsem tomu lotrovi duchapřítomně podrazila nohy!

Marné bylo vysvětlování, že jsem lotrovi jen špatně uhnula. Mám prý v jeho obchůdku doživotní pětiprocentní slevu.

Není ale všechno tak růžové jako mé koleno, když jsem z něj strhla strup. Zloděj majitele obchůdku žaloval pro ublížení na zdraví, najal si na to polskou právničku. Podle jeho verze šel klidně po ulici a nikomu nic nedělal, když tu se přiřítil jakýsi Ind, Arab nebo tak něco, zkrátka takový temný týpek s knírem, a začal ho bušit hlava nehlava. Pochroumal mu sanici a zlomil čtyři žebra.

Policisté by samozřejmě vytušili, že za tím bude něco víc, než říká Polák, i kdyby majitel obchůdku, jakmile ho kontaktovali, nezačal hned křičet, že je to sprostý zloděj.

Jenomže ublížení na zdraví je mnohem závažnější trestný čin než krádež v obchodě.

Majitel krámku mě teď prosí, abych mu u soudu dosvědčila, že se toho hajzla prstem nedotkl. Mně to uvěří, vždyť jsem taky z Polska.

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

MMA zápasník Attila Végh (vlevo) trefuje soupeře Karlose Vémolu na turnaji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

J. Vaníček "Úžasný" článek 8:45 10.11.2019

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!