11. srpna 2017 6:53 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Pierce Brosnan namluvil zahraniční verzi českého filmu Aldabra

Pierce Brosnan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pierce Brosnan | foto: Shutterstock

Irský herec Pierce Brosnan, známý především jako představitel Jamese Bonda, namluvil zahraniční verzi českého filmu Aldabra: Byl jednou jeden ostrov. Rodinný snímek režiséra Steva Lichtaga popisující místa, kam lidská noha takřka nemá možnost vkročit, doprovází v původní verzi vtipný komentář namluvený Oldřichem Kaiserem.

Anglická verze filmu s Brosnanovým hlasem bude představena v září na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu.

Anglický komentář se natáčel na havajském ostrově Kauai, kde Brosnan bydlí. Slavný herec se stal nejenom vypravěčem, propůjčil také hlas všem postavám, které ve filmu vyprávějí svůj příběh, jako je Elvi - želva obrovská, Buster - krab palmový; Špicl - chřástal bělohrdlý; Tory - kareta obrovská; Bahňák - krab mangrovový; Stařec - kanic obrovský; Lovec - perutýn ohnivý a další.

Aldabra

Aldabra, atol ležící více než 1000 kilometrů od hlavního seychelského ostrova Mahé, je jedním z mála míst na Zemi, které po staletí zůstává prakticky nedotčeno civilizací. Druhý největší korálový atol na světě, ležící v Indickém oceánu, díky své naprosté izolaci uchoval okouzlující přírodní svět v jeho takřka původní podobě. V roce 1982 vyhlásila organizace UNESCO Aldabru světovým přírodním dědictvím.

„Aldabra: Byl jednou jeden ostrov je film pro celou rodinu bez ohledu na věk. Je to film o vzdáleném úžasném ostrově, který upozorňuje na křehkost naší krásné planety Země,“ uvedl držitel Řádu britského impéria Brosnan, který má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Producent a autor původního námětu Petr Keller, který přijel na natáčení za Brosnanem na Kauai, označil spolupráci s holywoodskou hvězdou za „neuvěřitelnou“. „O film měl velký zájem a na nahrávání přišel naprosto připravený a v kabině studia odehrál opravdivé divadelní představení. Moc mile mě překvapilo, s jakou pokorou k projektu hvězda takového formátu přistoupila,“ konstatoval Keller.

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov měl v českých kinech premiéru v listopadu 2015 a těšil se velkému zájmu. Jeho návštěvnost během 17 týdnů promítání překonala hranici 120.000 diváků. Snímek nabízí příběhy podivuhodných živočichů, kteří obývají atol Aldabra. Film není podle tvůrců přírodopisným dokumentem, ale napínavým příběhem ze světa přírody. Každodenní boj o kořist a přežití doprovází hudba Roberta Jíši, v závěrečných titulcích je využita píseň Petera Gabriela I Grieve. Režisér Lichtag se zaměřuje dlouhodobě na filmy s tématy divoké přírody a podmořského světa. Jeho snímky získaly více než 60 ocenění po celém světě. V roce 2004 natočil úspěšný film Tanec modrých andělů o brutálním zabíjení velryb japonskými velrybáři. Snímkem Prapodivný svět z roku 2006 poukázal na kontroverzní legální elektroodlov ryb v českých řekách.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!