16. října 2018 18:18, aktualizováno  18:42 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Pippa Middletonová, sestra vévodkyně Kate, porodila syna

Pippa Middletonová s manželem Jamesem Matthewsem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pippa Middletonová s manželem Jamesem Matthewsem. | foto: ČTK

LONDÝN/PRAHA Pippa Middletonová, mladší sestra britské vévodkyně Kate, v úterý porodila finančníkovi Jamesi Matthewsovi své první dítě. Chlapec přišel podle informací médií na svět v soukromém Lindoově křídle londýnské nemocnice Panny Marie, kde rodila i Kate a v minulosti též princezna Diana. Oznámila to v úterý mluvčí rodiny. Dítě i matka jsou podle ní v pořádku.

Britská média si všímají, že syn se Pippě Middletonové narodil ve stejný den, kdy Williamův bratr princ Harry a jeho manželka Meghan oznámili, že čekají své první dítě.

Pětatřicetiletá Middletonová poprvé upoutala zájem veřejnosti v roce 2011 v roli hlavní družičky na svatbě své sestry a britského prince Williama. Podle mluvčího Kate a Williama je královský pár z potomka „nadšený“.

Za třiačtyřicetiletého Matthewse se Middletonová provdala vloni v květnu. Její těhotenství rodina oznámila v červenci letošního roku s tím, že rodit by měla na podzim.

Najdete na Lidovky.cz