1. října 2013 17:29 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Po Angelině Jolie si nechala odstranit obě prsa také Anastacia

Anastacia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anastacia | foto: Skins.be

NEW YORK Popová zpěvačka Anastacia si nechala chirurgicky odstranit obě prsa. Důvodem byla rakovina, kterou lékaři u 45leté ženy objevili již podruhé, informovala dnes stanice BBC. Anastacia kvůli této diagnóze od letošního února zrušila všechna vystoupení. Lékařský zákrok nazývaný mastektomie podstoupila americká hvězda již v minulých týdnech a nyní médiím oznámila, že se téměř zcela zotavila a chystá se na návrat do veřejného života.

Poprvé jí lékaři diagnostikovali nádor v roce 2003, kdy podstoupila úspěšnou operaci a ozařování. Nyní se rozhodla pro radikální řešení, kterého prý nelituje. "Byla to náročná cesta, ale cítím se skvěle a jsem připravena začít novou kapitolu," uvedla v prohlášení.

ČTĚTE TAKÉ:

Dosud poslední vystoupení absolvovala Anastacia, která má na svém kontě pět studiových alb, loni v prosinci v Německu. Nyní chce zpěvačka, která letos ze zdravotních důvodů zrušila 13 zastávek svého evropského turné, ženy upozorňovat na nebezpečí této zákeřné nemoci. "Včasné zjištění mi dvakrát zachránilo život. Budu pokračovat v boji a propůjčím svůj hlas všude, kde budu moci," uvedla Anastacia. Kdy se vrátí k hudbě, dosud nespecifikovala.

Letos také stejný zákrok podstoupila i hollywoodská hvězda Angelina Jolie, která si nechala odebrat prsa z preventivních důvodů, neboť měla podle lékařů vysokou pravděpodobnost vzniku rakoviny. V roce 2008 lékaři odstranili obě ňadra další americké herečce Christině Applegateové.

Podle Světové zdravotnické organizace ročně umírá na rakovinu prsu 458 000 osob.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz