Středa 23. září 2020svátek má Berta 13 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Pohřešovaná. Po zpěvačce Ivetě Bartošové pátrá policie

Pohřešovaná osoba: Iveta Bartošová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřešovaná osoba: Iveta Bartošová | foto: Policie ČR

PRAHA V databázi hledaných osob policie České republiky se objevila zpěvačka Iveta Bartošová. Pátrání bylo vyhlášeno v sobotu.

V bulvárních médiích se v pátek objevila zpráva, že partner Ivety Bartošové Josef Rychtář podal trestní oznámení z únosu na Zdeňka Macuru, se kterým Bartošová odešla. Podle Rychtáře nebyla jeho partnerka ve stavu, kdy by o sobě dokázala sama příčetně rozhodovat.

"Iveta moc nechce, abych mluvil s novináři, ale s policií jsem už mluvil. Zatím nechci prozrazovat, kde jsme. Když si policie vyžádá výpisy hovorů mezi mnou a Ivetou, tak bude jasné, jak to bylo," řekl Macura serveru iDnes.cz v telefonickém rozhovoru.

Iveta Bartošová utíkala před kamerami se Zdeňkem Macurou

"O případu nemůžeme podat žádné informace," sdělila serveru Lidovky.cz policie na odboru pátrání. Policie v databázi uvádí, že pohřešovaná Bartošová není nebezpečná ani ozbrojená. Poslední aktualizace u záznamu o pohřešování zpěvačky je pak datovaná: 6. července 2013 v 09:05:30.

O zpěvačce:

- Jedna z nejoblíbenějších zpěvaček české populární hudby 80. a 90. let Iveta Bartošová je trojnásobnou Zlatou slavicí z let 1986, 1990 a 1991. Její doménou jsou romantické písně, ale i diskotékové melodie.

- Do povědomí veřejnosti poprvé vstoupila v roce 1985 hitovým duetem Knoflíky lásky, který nazpívala s Petrem Sepéšim a jehož se prodalo přes 200 000 kusů.

- Bartošová natočila celkem přes 20 alb, poslední je CD z roku 2010 s názvem Děkuju Vám, Andělové.

- Jako zpěvačka zvítězila čtyřikrát v televizní anketě TýTý (1991, 1992, 1993 a 2008), ve Zlatém slavíku byla kromě tří prvenství třikrát druhá (1987, 1988 a 1989), stejné místo získala i v letech 1999-2000 v anketě Český slavík.

- Zpěvačka, jež má s hudebníkem a podnikatelem Ladislavem Štaidlem, svým někdejším partnerem, syna Artura (narozen v říjnu 1996), se často stává objektem zájmu bulvárních médií. Ta sledovala její rozchod se Štaidlem či její poměry s dalšími muži.

- V roce 2008 se vdala za herce a producenta Jiřího Pomeje, po dvou letech se ale rozvedli. Poté chodila s italským hrabětem Domenicem Martuccim a v poslední době s majitelem bezpečnostní agentury Josefem Rychtářem.

- V roce 2007 absolvovala několikaměsíční ústavní léčbu ze závislosti na antidepresivech.

- Valašská rodačka (narozena 8. dubna 1966 v Čeladné) začala zpívat při studiu na gymnáziu ve Frenštátě pod Radhoštěm v amatérské skupině Dianthus. Poprvé na sebe výrazně upozornila v roce 1983 na soutěži Mladá píseň v Jihlavě.

- Než se vydala na sólovou dráhu, zpívala Bartošová ve skupinách Balet, z jehož éry pochází třeba hit Hej, pane diskžokej, a Kroky Františka Janečka. Na jaře 1987 začala spolupracovat s orchestrem Ladislava Štaidla (Štaidl se stal na mnoho let jejím životním partnerem), koncem téhož roku jí vyšlo první sólové album I. B.

- Následovala série dalších úspěchů (statisíce prodaných alb Blízko nás, Natur a Václavák), asi dvě desítky hitů (například Málo mě zná, Víš lásko, Dva roky prázdnin, Dej mi ruku, Když láska schází, Útoč láskou, Tichá píseň, Rozvíjej se poupátko, Václavák), vítězství v hitparádách a anketách i vyprodaná koncertní turné.

- Úspěch mělo i CD Ve jménu lásky (1998) s hity Léto či Tři oříšky, které se dočkalo označení comeback století.

- Svůj hlas uplatnila Bartošová také v muzikálech. Poprvé se objevila v roce 1997 jako Adriana v Draculovi a vystupovala i v dalším opusu z dílny Karla Svobody - v muzikálu Monte Cristo. Zpívala též v muzikálu Miss Saigon, v Bídnících, v pohádkovém muzikálu na ledě Mrazík či v Johance z Arcu, na Slovensku účinkovala v Pomádě.

- Zpěvačka ztvárnila i několik rolí před filmovou či televizní kamerou. V roce 1994 si zahrála ve filmové komedii Svatba upírů a předtím třeba v televizní pohádce Tři zlaté vlasy děda Vševěda.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!